Atakan Sönmez

Yazarın Tüm Yazıları

İBB deprem bütçesini 2.5 kat artırdı

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB), 2020'de deprem harcamaları için önceki yıl harcanan rakamı iki buçuk kat arttırdı. Olası İstanbul depremine hazırlık çalışmalarında kullanacağı bütçede iyileştirmeye giden İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, 2019 yılında bütçesinden 147,7 milyon TL ödenek gerçekleştirilen deprem harcamalarında rakam 2020’de 341 milyon TL’ye yükselti.

İmamoğlu tatil eleştirilerine böyle yanıt verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, depremin vurduğu Malatya ve Elazığ'a yaptığı ziyaret sonrası Erzurum Palandöken'e gittiği için kendisine yapılan eleştirilere yanıt niteliğin de sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınladı.

Gezi duruşması avukatsız görüldü, Kavala’ya yine tahliye çıkmadı

Gezi Davası'nın 5. duruşmasında, mahkeme heyetini ret talebi kabul edilmeyen avukatlar salonu terk etti. Hukuksuz şekilde süren yargılamada Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

CHP’nin kurultay delege listesi belli oldu! 1200 delegenin 196’sı İstanbul’dan

CHP’nin 37. Olağan Kurultay’ında oy kullanacak olan delegelerin , 81 ile dağılımı belli oldu. Buna göre 28-29 Mart tarihlerinde, sandık başına gidecek olan 1200 delege , kurultayın ilk gününde Genel Başkanlık, ikinci gününde ise 60 kişilik Parti Meclisi üyelerinin seçimini gerçekleştirecekler.

Manisa’da 5.1 şiddetinde deprem

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Başörtüsünü çıkarmak isteyen ablasını tehdit eden kadın ve kocasına 5 yıl hapsi istendi

İstanbul'da başörtüsünü çıkarmak isteyen kadına tehditlerde bulunan kardeşi ve kardeşinin eşi hakkında 5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.