Yaşlı vatandaşa bağırdı, görevden uzaklaştırıldı

Manisa’da, 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağına rağmen otobüs terminalinde tartıştığı yurttaşa, “Sen ne biçim konuşuyorsun” diye bağıran polis memuru açılan soruşturma kapsamında tedbiren görevden uzaklaştırıldı.

Manisa otobüs terminalinde tartıştığı yaşlı vatandaşa, “Sen ne biçim konuşuyorsun” diye bağıran polis memuru hakkında soruşturma açıldı. Polis memuru tedbiren görevden uzaklaştırıldı

Manisa otogarında kaydedilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler kamuoyunda büyük tepki topladı.  65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağına rağmen otobüs terminalinde kaydedilen görüntülerde polis memurunun tartıştığı yaşlı yurttaşa yüksek sesle “Sen ne biçim konuşuyorsun lan” bağırdığı duyuluyordu.

Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada, B.Y. adlı polis memuru hakkında soruşturma açıldığı ve tedbiren görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Gündem

Cumhurbaşkanı belediyelerin borçlarını erteleyebilecek

İktidarın hazırladığı yasa teklifi taslağında 5393 sayılı Belediye Kanunu’nda değişiklik yapılarak belediye meclislerinin salgın gibi hallerde toplantılarını sesli, görüntülü ve anlık iletişim teknolojileri vasıtasıyla yapabilmesi sağlanıyor.

Devlet İhale Kanunu’nda değişiklik yapılıyor: İhalelerde süre uzatımı geliyor

İktidarın hazırladığı yasa teklifi taslağında Devlet İhale Kanunu’nda değişiklik yapılıyor ve ihalede süre uzatımı için gereken “mücbir sebep” yeniden tanımlanırken, bu sebebin kanıtlanması için olayın gerçekleştiği tarihten itibaren 20 gün içinde yazılı başvuru şartı aranıyor.

İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor mu ? İşte ayrıntılar..

İktidarın 62 maddelik yasa teklifi taslağına göre işten çıkarma 3 ay yasaklanıyor ve Cumhurbaşkanı isterse bunu 6 aya kadar uzatabilecek.

Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 812’ye yükseldi

Sağlık Bakanlığı Türkiye’deki koronavirüs vakalarına ilişkin son veriyi açıkladı.

Aytaç Yalman’ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.