Ünlü heykeltraş atölyesinde vurulmuş halde bulundu

Yaptığı heykellerle birçok sergide yer alan sanatçı Rıfat Koçak, atölyesinde alnından silahla vurulmuş halde bulundu. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Koçak için intihar ihtimali üstünde duruluyor.

Muğla’nın Bodrum ilçesi Kızılağaç mahallesinde yaşayan evli ve bir çocuk babası 48 yaşındaki heykeltraş Rıfat Koçak yaşamını yitirdi.

Olay bugün 16.00 sularında Kızılağaç Mahallesinde meydana geldi. Koçak ev ve atölye olarak kullandığı mekanda klima ustasının tamir için geldiği esnada hareketsiz halde bulundu.

Haber verilmesi üzerine ambulans ile Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Rıfat Koçak müdahelelere rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra evin bulunduğu yere jandarma ve olay yeri inceleme ekipleri geldi.

Koçak’ın naaşı otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderilecek.

- Advertisement -

Jandarmanın olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Rıfat Koçak’ın kendisine ait tabanca ile başına ateş ederek intihar ettiği iddia edildi.

Gündem

Ankara Barosu: Belediyelerin bağış hesaplarına bloke konması hukuksuzdur

Ankara Barosu, CHP’li bazı belediyelerin yeni tip koronavirüsü salgınına karşı başlattığı kampanya kapsamında açtığı bağış hesaplarına bloke konulmasının ‘hukuksuz‘ olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı: Sağlık emekçilerinin maaşlarından kesinti yapılacağı iddiaları yalan

Sağlık Bakanlığı, bir açıklama yayınlayarak AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyası nedeniyle sağlık emekçilerinin maaşlarından kesinti yapılacağı iddialarını yalanladı.

Eczane teknisyenleri: Ölen eczacılar olduğunu biliyoruz, önlem alın

Marmara Eczane Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Ersan, Türkiye’de 27 bine yakın eczane, eczane başına ortalama 2,7 eczane teknisyeni düştüğünü hatırlatarak, “Hayatını kaybeden eczacı ve eczane teknisyenlerinin olduğunu bilmekteyiz” dedi ve önlem istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İtalya ve İspanya’ya mektup

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya'nın Başbakanı Giuseppe Conte ve İspanya'nın Başbakanı Pedro Sanchez Perez-Castejon'a mektup gönderdi.

AKOM’dan sağanak yağış uyarısı

AKOM, bugün öğle saatlerinden itibaren başlayacak sağanak yağmur için vatandaşlara uyarılarda bulundu.