Uçak kazasındaki yardımcı pilotun ifadesi alındı

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda meydana gelen uçak kazasına ilişkin soruşturma kapsamında yardımcı pilotun ifadesi alındı.

Sabiha Gökçen Havalimanı‘nda meydana gelen ve 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olan uçak kazasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yabancı uyruklu yardımcı pilotun ifadesi alındı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 5 Şubat tarihinde meydana gelen ve 3 kişinin ölümü, 180 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan uçak kazasına ilişkin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “Taksirle birden fazla kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olmak” suçundan başlatılan soruşturma sürüyor.

Yabancı uyruklu olduğu öğrenilen yardımcı pilot F.P.’nin tercüman eşliğinde ifadesi alındı.
Yardımcı pilota kazanın nasıl olduğu, pisti neden pas geçmedikleri gibi sorular yöneltildiği öğrenildi. Uçağın kaptan pilotu M.A’nın ise henüz ifadesinin alınmadığı ve hastanedeki tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Gündem

İran’da koronavirüs tespit edilen 2 kişi hayatını kaybetti

İran'da koronavirüs saptanan iki kişi, hastanede hayatını kaybetti.

Osman Kavala tutuklandı

İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Osman Kavala tutuklandı.

Türkiye’den İdlib açıklaması: Tehdit teşkil eden tüm hedefler vurulacak

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, "Türkiye (İdlib'de) tehdit teşkil eden tüm hedefleri vuracak.

İstanbul’da son yağışlar barajlardaki doluluk oranını artırdı

İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı, son yağışlarla birlikte yüzde 60'lara yükseldi.

Fas açıklarında sığınmacı gemisi battı: 2’si çocuk 14 ölü

İspanya'nın Kanarya Adaları'na hareket eden bir sığınmacı gemisi Fas açıklarında battı. 2'si çocuk 14 sığınmacı hayatını kaybetti.