Turistler neye uğradığını şaşırdı

İspanya’nın Tarifa bölgesinde bulunan Del Canuelo plajında önceki gün ilginç görüntüler yaşandı. Çıplaklar plajı olarak bilinen ve İngiliz turistlerin ağırlıkta bulunduğu bölgeye, Fas’tan hareket eden bir mülteci botu yanaştı.

Denize girip güneşlenen turistlerin şaşkın bakışları arasında kumsala hücum eden mülteciler, üstlerindeki can yeleklerini fırlatarak koşmaya başladı.

30 kadar mülteci İspanyol sahil güvenlik ekipleri tarafından takip edilirken, karaya çıktıktan sonra yakalanarak toplama merkezine götürüldü.

İngiliz basınında geniş yer bulan olay sonrası turistler güneşlenmeye devam etti.

Tarifa’ya komşu Algeciras’ın belediye başkanı, geçtiğimiz hafta 1000 mültecinin kendi bölgelerinde karaya çıktığını ve sayının giderek arttığını söyledi.

Gündem

ÇYDD’den Özgen Nama’ya teşekkür ziyareti

İstanbul Halk Ekmek A.Ş. Başkan Vekili olarak tayin edilen Özgen Nama ilk iş olarak huzur hakkını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlamıştı. Bu kararın ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bugün Nama'yı makamında ziyaret etti.

CHP’nin emekli maaşları ile ilgili yasa teklifi AKP’nin ret, MHP’nin çekimser oylarıyla kabul edilmedi

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap'ın, en düşük emekli maaşlarının asgari ücrete eşitlenmesini öngören yasa teklifinin Meclis gündemine alınması reddedildi. Teklife AKP milletvekilleri ret oyu verirken MHP'liler çekimser kaldı.

CHP’den kadın cinayetleri hakkında kanun teklifi

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye'nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi'ndeki gibi kadına yönelik her türlü şiddette uzlaştırmanın yasaklanması için iki ayrı kanun teklifi hazırladı.

Şule Çet davasında karar

Şule Çet davasında sanık Çağatay Aksu müebbet ve 12 yıl 6 ay, Berk Akand ise 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Nihal Olçok Ahmet Davutoğlu’nun partisinde

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni kuracağı parti için sürpriz bir transfer yaptı. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi şehit olan AKP kampanyalarının mimarı Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok, yeni partinin kurucusu oldu.