Toplu taşıma kullanım oranı yüzde 83’e düştü

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da vatandaşların metro, metrobüs ve otobüs kullanımındaki oranın yüzde 83 oranında düştüğünü, Özel Halk Otobüslerinin yakıt ve sürücü giderlerinin de İBB tarafından karşılanacağını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı grafikli paylaşımda İstanbul’da toplu taşıma kullanımı yüzde 83 oranında düştüğünü belirtti. İmamoğlu aynı zamanda sosyal mesafenin korunması ve toplu ulaşım araçlarını kullanmak zorunda olan vatandaşların sağlıklı ulaşımını sağlamak amacıyla Özel Halk Otobüslerinin yakıt ve sürücü giderlerinin de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını belirtti. İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“ İstanbul’da toplu taşıma kullanımı %83 oranında düşmüştür. Sosyal mesafenin korunması ve toplu ulaşımı kullanmak zorunda olan vatandaşların sağlıklı ulaşımını sağlamak adına Özel Halk Otobüslerinin yakıt ve sürücü giderleri de İBB tarafından karşılanacaktır”

Gündem

Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı: 20 yaş altına sokağa çıkmak yasaklandı, 31 şehre giriş çıkışlar kapatıldı

Pazar ve marketlerde maske takmak zorunlu oldu; 3 adım mesafe kuralına uymayanlara ceza uygulanacak.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 425’e, vaka sayısı 20 bin 921’e çıktı

Türkiye’de corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 425’e, vaka sayısı da 20 bin 921’e çıktı.

Balık tüketim kampanyasıyla bugünden itibaren 3 gün çipura ve levrek zincir marketlerde maliyetine satılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde başlatılan balık tüketim kampanyasıyla bugünden itibaren 3 gün çipura ve levrek zincir marketlerde maliyetine satılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yeni koronavirüs tedbirleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), metro şantiyelerinde çalışan personelin yeni tip koronavirüs (Covid-19) riskini azaltmak için bir dizi önlem aldı.

Elazığ’da 6,8’lik depremde hasar gören binanın çatısı çöktü

Elazığ’da 5 katlı apartmanın çatısı çöktü, bina sakinleri tahliye edildi.