“The Bodrum Cup Festivali” başlıyor

Türkiye büyük bir ülke,

Bir ucunda, güneydoğu sınırını terör örgütünden temizlemek için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı harekat,

Diğer ucunda, Ege’nin en batı noktası olan Bodrum’da ise, turizm gönüllülerinin 31 yıl önce başlattığı, “Milli Bir Görev” anlayışı ile uluslarası turizm ve tanıtma harekatı…

31. The Bodrum Cup’dan söz ediyorum.

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından 31 yıl önce başlatılan The Bodrum Cup, artık uluslarası medyanın da izlediği uluslarası bir organizasyonhaline geldi.

Geldi ama nasıl?

Hikayesini,  Erman Aras’tan dinlerseniz, gözleriniz yaşlanır.

The Bodrum Cup,sadece uluslararası bir yelken yarışıdeğildir. Tanıtım, turizm, çevre, müzik, sanat, sanatçısı, mutfağı ve gurmesi ile bir Bodrum  Festivali’ne dönüşmüştür.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın anlatımıyla The Bodrum Cup, “Sanatın, müziğin ve söyleşilerin buluşma noktasıdır.”

Erman Aras dagelinen noktada The Bodrum Cup’ı şöyle anlatıyor:  “Bizler milli bir görev aşkıyla bu organizasyonu yapıyoruz.”

Bu yılın yarış takvimine ve programına bakarsanız, The Bodrum Cup’un artık sadece bir yelken yarışı olmaktan çıktığına ve Bodrumlulara açıldığına tanık olursunuz.

The Bodrum Cup, 31 yı sonra, tüm Bodrumluların gurur duyduğu, Bodrum’un simgesi haline gelen, “Bodrum Festivali’ne” dönüşmüştür.

– Bu yıl dünyaca ünlü heykeltıraş İlhan Koman’ın eserleri,1905’te İsveç’te yapılan 114 yıllık gemisi Hulda’nın içinde ilk defa Bodrum’da sergilenecek.

– HuldaGemisi, yarışların her etabına katılarak, sanat esintisini tüm Bodrum’dahissetirecek. Bu yüzen sergi, halka açık ve ücretsiz olacak.

– HuldaGemisi, serginin yanında, farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Örneğin Mimar Nevzat Sayın sanat söyleşisi de Hulda Gemisi’nde gerçekleşecek.

–  American Hospital The Bodrum Cup, yarışların birincisi, anlamlı bir hediye alacak. Anıtkabir’in ve İsveç Parlamentosu’nun rölyeflerini yapan, dünyaca ünlü heykeltıraş İlhan Koman’ın “Sonsuz Sütun” eserinden esinlenerek yapılan ödülün sahibi olacak.

–  Yarışlarsırasında Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması yapılacak.

– American Hospital The Bodrum Cup, her yıl olduğu gibi sosyal sorumluluk çalışmalarını da sürdürüyor. Bodrum Sağlık Vakfı,Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocukların boyadıkları bayraklar,yarış sırasında yatlara asılacak. Öğrenciler, etkinlikte misafir edilerek yarış deneyimini yaşayacak.

– Mehmet Erdem konseri ile başlayan festival,

– Ayşe Sicimoğlu ile bahçede barbeküpartisi..

– Sattas ve Evrencan Gündüz’le plaj partileri

– Nevzat Sayın ile İlhan Koman söyleşisi ile C. Canan Küçükeren İmza Günü

– Ödül gecesi, Ajda Pekkan’la kapanıyor.

Bu kadar büyük bir aktivite Bodrum Festivali’ne yakışıyor.

“The Bodrum Cup Festivali”ne hoşgeldiniz..