Sergen Yalçın: Yarın test yaptırmaya gideceğiz

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın "Benimle ilgili de bir hastalık belirtisi yok. Son maçtan sonra bende yada oyuncumuzda her hangi bir belirti yok. Tedbir amaçlı yarın gidip test yaptıracağız” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını duyurmasının ardından son maçta karşı karşıya geldiği Beşiktaş  Teknik Direktörü Sergen Yalçın’dan açıklama geldi.

Sergen Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı açıkamada şöyle dedi:“yaşanan olaylardan dolayı açıklama yapma gereği duydum. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum hastalarımıza da şifalar diliyorum. Umarım herkes en kısa zamanda normal hayatına döner. Abdürrahim abime ve Fatih hocama çok geçmiş olsun diliyorum. İnşallah onlarda en kısa  sürede sağlığına kavuşurlar. Bu olaylardan sonra çok telefon aldım bu gece 7 yada 8 gündür evden çıkmıyoruz zaten evdeyiz. Benimle ilgili de bir hastalık belirtisi yok. Merak edenlere cevap vermek istiyorum bu gece. Ama yarın test yaptıracağız bu gün doktorlarla da konuştuk.  Son maç tam sonra bende yada oyuncumuzda her hangi bir belirti yok. Tedbir amaçlı yarın gidip test yaptıracağız”

Terim, geçen hafta seyircisiz oynanan maçla ilgili, “Benim çocuklarımın canı neden önemli değil ya?” diye tepki gösterirken, Yalçın, “Dünyanın en güvenli ülkesinde olduğumuzu futbolculara söyledik. Koronavirüsü biraz abartıyoruz gibi geliyor bana” demişti.

Gündem

Aytaç Yalman’ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Çin’den Küba’ya tıbbi malzeme yardımı

Çin, yeni koronavirüs salgınıyla mücadeleye destek amacıyla Küba'ya binlerce tıbbi malzeme gönderdi.

İstanbul Valisi Yerlikaya: Tüm dünyaya örnek oluyoruz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya koronavirüs ile mücadelede dünyada maske savaşları yaşandığını belirterek, “Dünyada maske savaşları yaşanırken Türkiye, sosyal devlet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha gösteriyor. Tüm dünyaya örnek oluyoruz” iddiasında bulundu.

Motorine 15 kuruş zam geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS), bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 15 kuruş zam yapıldığını duyurdu.

Karantinadaki kişiler Pandemi İzolasyon Takip Projesi ile takip edilecek

Sağlık Bakanlığı'nın Pandemi İzolasyon Projesi'nin ayrıntıları belli oldu. Buna göre evde izolasyon altına bulunması gereken kişiler evlerini terk ederlerse telefonlarına uyarı mesajı gidecek.