Sahneye dev bayrakla çıkan Akşener, hayatının en acı anısını anlattı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin Kocaeli meclis üyesi Abdullah Uçar ile diyaloğunu 'hayatımın en acı günü' diyerek anlattı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından üçüncüsü İzmir’de düzenlenen Geleceğin Türkiyesi İçin Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katıldı.

Çeşme Sheraton otelde 3 gün süren çalıştayın son gününde katılım sağlayan Meral Akşener, Yunan Parlamenterin Türk bayrağına yaptığı hakarete tepki olarak sahneye dev bir Türk bayrağı ile çıktı. Konuşmaya başlamadan önce elindeki dev Türk bayrağı ile Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirini okuyan Akşener, bayrağı üç kere öperek teslim etti.

 

İYİ Parti’li isimlere ortaya atılan iddialara değinen Akşener, “Millet İttifakı çerçevesi içinde yürürken bize çok çirkin şeyler yapıldı. 24 arkadaşımızın hepsinin vatandaşlık numaralarıyla birlikte havuz medyasında manşetten PKK’lı oldukları ileri sürüldü. Bu arkadaşlarımızın tek bir ortak özelliği vardı, Kürt olmalarıydı. Ama kimisi taa DYP zamanından tanıdığım arkadaşlarım, kimisi korucu sisteminin içinden gelen arkadaşlarım, kimisi şehit yeğeni, şehit kuzeni olan arkadaşlarım. Burada, bu salonun içinde kabadayılık yapmak kolaydır. Orada Türk devletini, Türk Cumhuriyeti’ni savunmak her babayiğidin harcı değildir. Hele, hele çözüm süreçlerinde Habur rezaletlerinde devletin yanında yer almış, şehit vermiş korucu ailelerinin PKK’nın karşısında çaresiz, umutsuz ve Kürtlere ihanet etmiş durumda bırakan bu hükümete rağmen” şeklinde konuştu.

- Advertisement -

PARTİ MECLİS ÜYESİ İLE ANISINI PAYLAŞTI

Akşener, bu konuyla ilgili bir anısını da ‘hayatımın en acı günü’ ifadeleriyle paylaştı. Akşener, İzmit’te belediye meclisi üyesi Abdullah Uçar ile yaşadığı diyaloğu şöyle anlattı:

“Çağırdım ben Abdullah’ı Bursa’da…Dedim ki oğlum…Çıkacaksın, ne söyleyeceksin. Canın ne istiyorsa onu söyle. Hayatımın en acı günüdür. Dedi ki, ‘Abla, diyeceğim ki…Ben Kürdüm (-Bakın Damat gibi söylemiyorum, burası gerçekten önemli) ama PKK’lı değilim (salondan alkışlar yükselir). Ben de ona dedim ki, ‘Abdullah, oğlum, ‘ama’yı kaldır. Diyeceksin ki ‘Ben Kürdüm, PKK’lı değilim’. O da onu dedi. Ve arkasından bir cümle ekledi. Dedi ki, ‘Benim ve ailemin PKK ile olan mücadelesini dünya alem bilir’

 

- Advertisement -

AKŞENER DİYARBAKIR’A GİDİYOR

Ekim ayı başına kadar Türkiye’yi ilçe ilçe dozacağını belirten Akşener, bu kapsamda Diyarbakır’a da gideceğini ve Diyarbakır’ın ilçelerini gezeceğini duyurdu.

 

Gündem

Motorine zam, benzine indirim geldi

Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorine 6 kuruş zam gelirken benzinde 8 kuruş indirim yapıldı.

İçişleri Bakanlığı: 18 ildeki 39 yerleşim yerinde karantina uygulanıyor

İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında, 18 ildeki bir belde, 6 mahalle, 28 köy ve 4 mezra olmak üzere 39 yerleşim yerinde karantina uygulandığını açıkladı.

Veli Ağbaba’dan “Kovid-19 Salgınında İşçi Hakları” rehberi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba koronavirüs salgını nedeniyle işçilerin hak kaybına uğramaması için rehber hazırladı.

CHP’li Öztrak: Ülkemizde salgının seyri ile ilgili açıklanan sayılar kaygı verici

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak Türkiye'nin koronavirüs tablosunun kaygı verici olduğunu söyleyerek "Ülke genelinde veya kritik illerde en azından bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmaktan çekinilmemeliydi" dedi.

Büro Emekçileri Sendikası: 10 büro emekçisinde koronavirüs tespit edildi

BES’in yaptığı açıklamaya göre İstanbul’da 7, Kocaeli’nde 2 ve İzmir’de 1 büro emekçisinin testinin pozitif çıktı ve Ankara’da bir emekçi virüs şüphesiyle hastaneye sevk edildi.