Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 59 ölüm, 2 bin 433 vaka olduğunu açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 561 yeni tanı konulduğunu ve 15 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Son açıklamayla koronavirüs vakası sayısı 2 bin 433'e yükseldi, virüs nedeniyle ölen kişi sayısı 59 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 561 yeni tanı konulduğunu ve 15 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Son açıklamayla koronavirüs vakası sayısı 2 bin 433’e yükseldi, virüs nedeniyle ölen sayısı 59 oldu.

Koronavirüs vakaları ve virüs nedeniyle ölen sayısını Twitler hesabı üzerinden duyuran Bağlık Bakanı Fahrettin Koca, son veriyi paylaştı: “SON 24 SAATTE 5.035 test sonuçlandı. 561 tanı kondu. 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2.433. SAYILAR, KAYIP ACISINI, ENDİŞEYİ İFADE EDEMEZ. Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar.”

Bakan Koca’nın açıkladığı en son veride vaka sayısı bin 872 ve ölüm sayısı da 44’tü. Koca’nın yeni açıklamasıyla vaka sayısı 2 bin 433 ulaşırken, virüs nedeniyle hayatını kaybeden sayısı 59 oldu.

Gündem

İzmir’de 84 yaşındaki koronavirüs hastası taburcu oldu

İzmir'de yaşayan 84 yaşındaki Veli Seven, koronavirüs teşhisiyle tedavi gördüğü Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi'nden taburcu oldu.

İstanbul’a giriş ve çıkışlar kapatıldı: İzin belgesi olmayan sürücülere ceza kesiliyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkışların tamamen yasaklanmasının ardından İstanbul'a giriş çıkışlar bu gece yarısı itibarıyla kapatıldı.

Dünya Sağlık Örgütü’nden Covid-19 uyarısı: Giderek daha fazla genç hastalığı ağır biçimde geçiriyor

Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ), giderek daha fazla gencin yeni tip Koronavirüs(Covid-19) sebebiyle ağır hastalık geçirdiği ve hayatını kaybettiği konusunda bir uyarıda bulundu.

İBB toplu ulaşımda maske dağıtmaya başladı

Toplu alanlarda maske takılmasının zorunla hale getirilmesini ardından, İBB, bu sabah otobüs, metro, metrobüs ve vapurlarda maske dağıtımına başladı.

İBB: Toplu taşımaya maskesiz yolcular alınmayacak

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun yarından itibaren metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarında yüzünde maskesi olmayan yolcuların alınmayacağını duyurdu.