“Öyle zincirleme yapmakla bunu engelleyemezsin”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesine ilişkin olarak, "Öyle zincirleme yapmakla bunu engelleyemezsin"dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesine ilişkin olarak, “Öyle zincirleme yapmakla bunu engelleyemezsin. Projenin finansmanın da herhangi bir sıkıntı yaşamayacağımıza inanıyoruz. Bizim işimiz eser üretmek onların işi boş boş konuşmaktır. Bunlar Marmaray’a istemezük demediler mi, bunlar Avrasya’ya istemezük demediler mi, bunlar Yavuz Selim Köprüsü’ne istemezük demediler mi, Osmangazi’ye istemezük demediler mi. İstanbul İzmir arasındaki o 4 saat 15 dakikalık o süreci istemezük demediler mi. Hatta 3 saat 15 dakika. Giden gidiyor. Biz bütün bunlara rağmen bunları yaptık mı? Yaptık. Bunlar Nisibi Köprüsü’ne de istemezük demediler mi? Yaptık mı, yaptık. Biz 6 bin km de bölünmüş yolları aldık 27 bin km’ye çıkardık bunlar yine istemezük dediler. Dağları deldik, benim Kahramanmaraşlı kardeşim o tünelden geçerken biliyorsunuz teyibini de açtı ve bu dağları kimler deldi diye gereken cevabı oradan gerekenlere verdi” dedi.

 

Gündem

Kadın avukata ‘Alevi misin’ deyip şiddet uygulayan komisere ceza indirimi

Kadın avukatı döven, silah çeken, hakaret eden ve 'Alevi misin?' diye soran komisere 2 yıl hapis cezası verildi.

Elektrik ve doğal gaz faturaları Meclis gündeminde

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, borç kıskacında olan vatandaşların, fahiş elektrik ve doğal gaz faturaları nedeniyle isyan etme noktasına geldiğini belirterek, konuya ilişkin kamunun rolü ve sorumluluğunun incelenmesi ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.