Meteoroloji’den deprem bölgesi için uyarı

Meteoroloji, deprem bölgesinde gece sıcaklıklarının yer yer - 7 ila -12 dereceye düşeceği belirterek vatandaşların aşırı soğuk ve don riskine karşı tedbirli olmalarını istedi.

Meteoroloji Gene Müdürlüğü, sosyal medya hesabından deprem bölgesi için uyarı paylaşımı yaptı.

Uyarıda; “Deprem bölgesi ve yakın çevresinde bu gece havanın az bulutlu ve açık geçeceği, bu nedenle gece sıcaklıklarının yer yer -7 ila -12 derece civarına düşeceği tahmin edildiğinden vatandaşlarımızın aşırı soğuk ve don riskine karşı tedbirli olmaları önem arz etmektedir” denildi.

DEPREMDE HASAR GÖREN BİNADA DOĞAL GAZ PATLAMASI

Elazığ İstasyon Caddesi’nde depremde hasar gören binalardan birinde gerçekleşen doğal gaz patlaması sonucu yangın çıktığı bildirildi.

- Advertisement -

 

TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ, DEPREMZEDELER İÇİN HİPODROM AÇTI

Türkiye Jokey Kulübü, Elazığ’da depremden etkilenen vatandaşlar için Yurtbaşı ilçesinde bulunan hipodromu açtığını duyurdu.

- Advertisement -

Türkiye Jokey Kulübünün Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımız için, Elazığ’ın Yurtbaşı ilçesinde bulunan hipodromumuz, misafirlerimizin konaklama ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına tüm imkanlarıyla açık olacaktır. Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 6,8 büyüklüğündeki depremde can ve mal kaybı yaşanmamış olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

SİVRİCE BELEDİYE BAŞKANI GÜNDOĞAN: SİVRİCE’DE YIKILAN BİNA YOK

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, Elazığ’da şiddetli depremin merkez üssü olan Sivrice’de yıkılan bina olmadığını açıkladı. Gündoğan, vatandaşlara binalara girmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Elazığ’da Sivrice merkezli şiddetli depremin ardından, Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan açıklamlarda bulundu. Gündoğan, “Aldığımız bilgilere göre Sivrice’de yıkılan bina yok. Çatlaklar çok fazla. Oldukça maddi hasar var ilçe genelinde. Hasar tespitleri henüz yapılamadı. Yer yer ciddi hasarlar var. Vatandaşlara binalara girmemesi konusunda telkinlerde bulunuyoruz. Bu konuda da kendi belediye araçlarımızı vatandaşların içinde kalması için destek sağlıyoruz. Genel başkan yardımcılarımızla irtibat halindeyiz. Komşu belediyelerden onlar da destek için organizasyonun içindeler. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ: KÜLTÜRPARK’TA VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ HİZMET 

Elazığ Belediyesi, 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından yeni bir açıklama yaptı, kentte Kültürpark’ta yer alan tüm birimlerden vatandaşlar için ücretsiz hizmet verileceğini duyurdu

Elazığ Belediyesi, 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından yeni bir açıklama yaptı, kentte Kültürpark’ta yer alan tüm birimlerden vatandaşlar için ücretsiz hizmet verileceğini duyurdu. Twitter’dan açıklama yapan belediye, “Yaşanan deprem sebebiyle Kültürpark’taki tüm birimlerimiz gece boyunca açık kalarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet verecektir” dedi.

Gündem

Erzincan’da eğitime kar engeli

Erzincan'ın Otlukbeli ile Çayırlı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Elektronik sigara ithalatına yasak

Elektronik sigara ve benzeri ürünlerin ithalatı yasaklandı.

Ankara ByLock operasyonu: 13 gözaltı

Haklarında gözaltı kararı verilen çoğu ByLock kullanıcısı 24 kişiden 13'ü yakalandı.

İran’da Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 14’e yükseldi

İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 14'e yükseldiği duyuruldu.

Okullarda koronavirüs uyarısı: 81 ile gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle 81 il ve ilçelerdeki tüm okullara uyarıcı ve bilgilendirici afiş ve broşürler gönderdi.