Koronavirüs için denenen ilaç olumlu sonuç verdi

Tayland, yeni tip koronavirüs teşhisi konan 71 yaşındaki Çinli kadının üstünde denenen ilaçların olumlu sonuç verdiğini duyurdu.

Tayland Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüsün taşıyıcısı Çinli bir kadında grip ve HIV tedavisinde kullanılan anti-viraller karışımının denenmesiyle kaydedeğer bir gelişim tespit edildiğini duyurdu. 71 yaşındaki kadının ilaçlar denendikten 48 saat sonra virüs testlerinde negatif sonuçlar verdiği açıklandı.

Pazar günü basın açıklaması yapan doktor Kriengsak Attipornwanich, “Koronavirüsteki pozitif laboratuvar sonucu 48 saat içinde negatif oldu” dedi. Hastanın bitkin halinin 12 saat içinde geçtiği ve ayaklandığı belirtildi.

TEST SONUÇLARI BEKLENİYOR

Doktor Kriengsak, anti-grip ilacı oseltamivir’i HIV tedavisinde de kullanılan lopinavir ve ritonavir ile birleştirerek bu karışımı elde ettiklerini açıkladı. Bakanlıktan bulgulara dair test sonuçlarının beklendiğini de ekledi.

Tayland, Çin ve Japonya’dan sonra en fazla virüs salgının yaşandığı ülke olarak kayıtlara geçmişti. Tayland’da şu an 19 onaylanmış vaka bulunuyor.

Gündem

Savunma Bakanlığı: İdlib’deki hava saldırısında 2 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de 2 askerin hayatını kaybettiğini, 5 askerin yaralandığını duyurdu.

Osmangazi Köprüsü’nden geçiş garantisi olarak 2.5 milyar TL ödenecek

Osmangazi Köprüsü'nün de içinde bulunduğu Gebze-İzmir otoyolu için 2019 yılı geçiş garantisi olarak 2.5 milyar TL ödenmesi bekleniyor.

SİYAD Onur ve Emek Ödülleri açıklandı

Sinema Yazarlar Derneği (SİYAD), bu yıl 52’ncisi düzenlenecek olan SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri’nde onur ödüllerini oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay ile belgesel sinemacı Thomas Balkenhol’a verecek.

En yüksek elektrik abonesi de tüketimi de Esenyurt’ta

BEDAŞ'ın verilerine göre 2019 yılında İstanbul'un Avrupa Yakası'nda elektrik tüketimi 8 Ocak günü zirveyi gördü.

İstanbul’da market ürünlerinde denetim

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bugün Eyüp Sultan'da denetim gerçekleştirdi.