Kılıçdaroğlu’ndan ‘İdlib’den 250 bin kardeşimiz geliyor’ diyen Erdoğan’a: Hepsini Saray’a al

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'nin dış politikasını eleştirerek, "Erdoğan geçen açıklama yapıyor. İdlib'den yeni kardeşlerimiz gelecek. Hepsini Saray'a al. Saray'da onların karnını doyur" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

ERDOĞAN’A İDLİB YANITI: HEPSİNİ SARAY’A AL

“Erdoğan geçen açıklama yapıyor. İdlib’den yeni kardeşlerimiz gelecek. Hepsini Saray’a al. Hepsini Saray’a al. Saray’da onların karnını doyur. Yeni bir göç dalgası gelecek. Putin’e yalvarıyorlar. Allah aşkına yukarıdan vurma bu dalga gelecek. 1 milyon kişi arkadaşlar! 3 milyon 600 bin yetmedi, 40 milyar dolarda yetmedi. 1 Milyon kişi daha gelecek. Sordum bir yetkiliye beni ziyarete gelen yetkiliye. 1 milyon kişiyi siz Suriye toprağında tutabilecek misiniz? Verdiği cevap şu; 1 milyon kişiyi kim tutabilir “dedi.

“SARAY’DA LALE DEVRİ YAŞANIYOR”

“18 yılında geldiğimiz nokta 2020 yılındaki asgari ücret açlık sınırının altında. İşsizlik sorunu çözdüler mi? Saray’da oturanların işsizlik sorunları yok. Eğri oturup doğru konuşalım. Onların ne çoluk çocuğu, ne yakınları, ne akrabaları, ne torunları hiçbirisi işsiz değil. Çalışmalarına da gerek yok aslında. Saray’ın mutfağı zengin. Paralar gani her tarafta var. İş arama gibi bir dertleri yok zaten. Ayrı bir sosyete oluşturmuşlar orada. Lale devrini yaşıyorlar orada, çöpten kağıt toplayan milyonlardan haberleri yok, konteynerden ekmek toplayan milyonlardan haberleri yok. onlar sigortalı mı değil mi haberleri yok onların onlar ayrı dünyada yaşıyorlar. Ayrı dünyada yaşıyorlar ama bizi kandırmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

- Advertisement -

“BEN OLSAM NOBEL ÖDÜLÜNÜ ONA VERİRİM”

“Bu sosyete damat vardı ya Berat. Bakın size olayı anlatım milleti nasıl kandırmaya çalışıyorlar. 26 Şubat 2019 bir program yapmışlar adına da şu demişler “Burası Türkiye burada iş var”. Aslında burası Türkiye ama Sarayda iş var. Biz onu biliyoruz. Ama “Burası Türkiye burada iş var” diye bir kampanya başlatıyorlar. Açıklama yapıyorlar bu yıl 2,5 milyon istihdamı hayata geçireceğiz güzel. 2019 daha başında Türkiye ekonomide yeni bir hikâye yazmaya başlamıştır. Evet yeni bir hikâye yazmaya başlamıştır. Kimsenin endişesi olmasın Nisan’dan sonra çok daha güçlü bir Türkiye ekonomisi ortaya çıkmış olacaktır diyor Damat bey. Damat durur da kayınpeder durmaz mı? Oda duruyor. Nerede sarayda duruyor. Oda 2 mayıs 2019’daTOBB’un genel kurulunda “Burası Türkiye burada iş var” açıklamasından sonra orada bir açıklama yapıyor. Yaklaşık 1,5 milyon üyesi bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) her bir üyesi kalksa bir iki tane istihdam sağlasa bu sayı nereye varır? 3 milyona varır. Ve o gün biz bu sözleri aldık. Yani işadamlarından iş dünyasından o gün o sözleri almışlar. Beyler her biriniz birer ikişer alacaksınız işsizlik sorununu çözeceğiz. Ne zeka ama, ne zeka. Ben olsam Nobel ödülünü veririm ona kesinlikle” diye konuştu.

Gündem

İngiltere’de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 2 bin 921’e ulaştı

Son dakika açıklamalarına göre,  İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı bir günde 569 artarak 2 bin 921'e ulaştı.

Freni boşalan TIR çok sayıda araca çarptı: Yaralılar var

Hatay'ın İskenderun ilçesinde freni boşalan TIR araçlara çarparak durabildi. Kazada çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

ABD’de işsizlik maaşına başvurularda rekor kırıldı

ABD'de haftalık işsizlik maaşı başvuruları 6.6 milyon oldu.

Engin Altay: Koronavirüsün bu kadar yayılmasında umreden dönen vatandaşların dahli var

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, koronanın Türkiye'de yayılmasında umreden gelen 13 bin kişini kontrolsüz girişinin neden olduğunu söyledi.

Ankara Barosu: Belediyelerin bağış hesaplarına bloke konması hukuksuzdur

Ankara Barosu, CHP’li bazı belediyelerin yeni tip koronavirüsü salgınına karşı başlattığı kampanya kapsamında açtığı bağış hesaplarına bloke konulmasının ‘hukuksuz‘ olduğunu açıkladı.