Kılıçdaroğlu’ndan ‘İdlib’den 250 bin kardeşimiz geliyor’ diyen Erdoğan’a: Hepsini Saray’a al

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'nin dış politikasını eleştirerek, "Erdoğan geçen açıklama yapıyor. İdlib'den yeni kardeşlerimiz gelecek. Hepsini Saray'a al. Saray'da onların karnını doyur" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

ERDOĞAN’A İDLİB YANITI: HEPSİNİ SARAY’A AL

“Erdoğan geçen açıklama yapıyor. İdlib’den yeni kardeşlerimiz gelecek. Hepsini Saray’a al. Hepsini Saray’a al. Saray’da onların karnını doyur. Yeni bir göç dalgası gelecek. Putin’e yalvarıyorlar. Allah aşkına yukarıdan vurma bu dalga gelecek. 1 milyon kişi arkadaşlar! 3 milyon 600 bin yetmedi, 40 milyar dolarda yetmedi. 1 Milyon kişi daha gelecek. Sordum bir yetkiliye beni ziyarete gelen yetkiliye. 1 milyon kişiyi siz Suriye toprağında tutabilecek misiniz? Verdiği cevap şu; 1 milyon kişiyi kim tutabilir “dedi.

“SARAY’DA LALE DEVRİ YAŞANIYOR”

“18 yılında geldiğimiz nokta 2020 yılındaki asgari ücret açlık sınırının altında. İşsizlik sorunu çözdüler mi? Saray’da oturanların işsizlik sorunları yok. Eğri oturup doğru konuşalım. Onların ne çoluk çocuğu, ne yakınları, ne akrabaları, ne torunları hiçbirisi işsiz değil. Çalışmalarına da gerek yok aslında. Saray’ın mutfağı zengin. Paralar gani her tarafta var. İş arama gibi bir dertleri yok zaten. Ayrı bir sosyete oluşturmuşlar orada. Lale devrini yaşıyorlar orada, çöpten kağıt toplayan milyonlardan haberleri yok, konteynerden ekmek toplayan milyonlardan haberleri yok. onlar sigortalı mı değil mi haberleri yok onların onlar ayrı dünyada yaşıyorlar. Ayrı dünyada yaşıyorlar ama bizi kandırmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

“BEN OLSAM NOBEL ÖDÜLÜNÜ ONA VERİRİM”

“Bu sosyete damat vardı ya Berat. Bakın size olayı anlatım milleti nasıl kandırmaya çalışıyorlar. 26 Şubat 2019 bir program yapmışlar adına da şu demişler “Burası Türkiye burada iş var”. Aslında burası Türkiye ama Sarayda iş var. Biz onu biliyoruz. Ama “Burası Türkiye burada iş var” diye bir kampanya başlatıyorlar. Açıklama yapıyorlar bu yıl 2,5 milyon istihdamı hayata geçireceğiz güzel. 2019 daha başında Türkiye ekonomide yeni bir hikâye yazmaya başlamıştır. Evet yeni bir hikâye yazmaya başlamıştır. Kimsenin endişesi olmasın Nisan’dan sonra çok daha güçlü bir Türkiye ekonomisi ortaya çıkmış olacaktır diyor Damat bey. Damat durur da kayınpeder durmaz mı? Oda duruyor. Nerede sarayda duruyor. Oda 2 mayıs 2019’daTOBB’un genel kurulunda “Burası Türkiye burada iş var” açıklamasından sonra orada bir açıklama yapıyor. Yaklaşık 1,5 milyon üyesi bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) her bir üyesi kalksa bir iki tane istihdam sağlasa bu sayı nereye varır? 3 milyona varır. Ve o gün biz bu sözleri aldık. Yani işadamlarından iş dünyasından o gün o sözleri almışlar. Beyler her biriniz birer ikişer alacaksınız işsizlik sorununu çözeceğiz. Ne zeka ama, ne zeka. Ben olsam Nobel ödülünü veririm ona kesinlikle” diye konuştu.

Gündem

Kadın avukata ‘Alevi misin’ deyip şiddet uygulayan komisere ceza indirimi

Kadın avukatı döven, silah çeken, hakaret eden ve 'Alevi misin?' diye soran komisere 2 yıl hapis cezası verildi.

Elektrik ve doğal gaz faturaları Meclis gündeminde

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, borç kıskacında olan vatandaşların, fahiş elektrik ve doğal gaz faturaları nedeniyle isyan etme noktasına geldiğini belirterek, konuya ilişkin kamunun rolü ve sorumluluğunun incelenmesi ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.