Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ ile ilgili yedi soru

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarına ilişkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorduğu yedi soruyu dile getirdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmalarına ilişkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorduğu yedi soruyu dile getirdi. Özel, “Bu soruların cevapları açığa kavuşturulmadan kimsenin Türkiye’de ‘Efendim FETÖ’nün siyasi ayağı şudur, budur’ demeye iktidar partisi kanadından ve destekçileri kanadından hakkı yoktur” dedi.

Özgür Özel, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partisinin MKYK toplantısında İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine’ye devrine ilişkin düzenlemenin Meclis’e taşınması talimatı ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Böyle bir karar alınması durumun CHP’nin direneceğini söyleyen Özel “Hadi bakalım getirin Kenan Evren’in yaptığını yapın, utanmadan sıkılmadan yapın. Zaman Gazetesi’nin manşetten İş Bankası ile ilgili yapmış olduğu çağrılara uyun bakalım. Zamanında FETÖ’cüler de istiyordu. Buna tenezzül ederseniz bizim buna karşı nasıl mukabele edeceğimizi, nasıl cevap vereceğimizi kolay kolay öngöremezsiniz. CHP buna direnir.” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özel, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmalarına ilişkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorduğu yedi soruyu dile getirdi.

Özel’in ifade ettiği sorular şöyle;

- Advertisement -

“Genel Başkanımızdan Recep Tayyip Erdoğan’a kamuoyunun önünde, kamuoyunun vicdanına emanet edilerek sorulmaktadır;

1.215 bin 92 kişilik bir ByLock listesi var. Hiçbir ayıklama yapmadan bu listeyi açıklamamak FETÖ ile mücadelenin toplumsallaşması anlamına gelmiyor mu? Bu listeyi açıklamamak suç değil mi? Suç delillerini neden gizliyorsun?

2.15 Temmuz gecesi siyasi parti liderleri, bakanlar, üst düzey yöneticiler, belediye başkanları neredeydi? Neden hain darbe girişimi gecesinin HTS kayıtlarını açıklamıyorsunuz?

3.Darbe başarılı olsaydı FETÖ’cüler kimi ya da kimleri yönetime getirecekti? Kimler başta olacaktı? Bu listeler Erdoğan’ın elinde, bu listeleri neden açıklamıyorsun?

- Advertisement -

4.15 Temmuz Darbe Girişimi’nin araştırılması için mecliste bir araştırma komisyonu kuruldu. Bu komisyona darbe gecesinin iki kilit ismi; MİT Müsteşarı ile dönemin Genel Kurmay Başkanı davet edildikleri halde gelmediler. Bunların komisyona gelip açıklama yapmamaları, sorular cevap vermemeleri niçin talimatlandırıldı?

5.TBMM’nin 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu’nun Raporu halen basılmadı ve dağıtılmadı. Buna neden engel oluyorsunuz?

6.FETÖ Borsası’nı kimler kurdu? FETÖ Borsası’nı kuranların içinde Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları da var mı?

7.FETÖ soruşturmasını yapan savcılar FETÖ’nün siyasi ayağına girdikten hemen sonra neden görevlerinden alındılar?

Gündem

Bakan Albayrak: Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini bu süreçte yapmaya devam edeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medyadan görüntülü olarak gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’ndan talimat: Valiler karantina bölgelerinde halka yardım ediyor mu araştırın

CHP lideri Kılıçdaroğlu, il, ilçe başkanlarına ve belediye meclis üyelerine verdiği talimatla karantinaya alınan yerlerde valilerin halkın ihtiyacının karşılanıp karşılanmadığını araştırmasını istedi.

Benzine dün 10 kuruş indirim, bugün 8 kuruş zam

Dün 10 kuruş indirim yapılan benzine bugün 8 kuruş zam geldi.

Erdoğan’dan bağış kampanyası başlatan belediyelere: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bağış kampanyası başlatan ve banka hesap numaralarını paylaşan belediyelere tepki gösterdi.

Birinci derece akrabası dışında birini taşıyanlara ‘korsan taksi’ cezası

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı önlemler kapsamında, araçlarında birinci derece akrabası olmayan kişileri taşıyanlara korsan taksi muamelesi yapılıp ceza kesileceği bildirildi.