Kanal İstanbul için ilk ihale yapıldı

Kanal İstanbul projesi için ilk ihale yapıldı. Projenin etki alanında bulunan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin rekonstrüksiyonu için 5 firma teklif verdi.

Kanal İstanbul’un etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin rekonstrüksiyon projeleri için ihale gerçekleştirildi.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Kanal İstanbul Etki Alanındaki Tarihi Odabaşı ve Tarihi Dursunköy Köprüleri İhalesi için teklifler kapalı zarf usulüyle alındı.

5 firmanın katıldığı ihalede Artuklu Mimarlık’ın teklifi geçersiz sayılırken, Mukarnas Mimarlık 500 bin lira, Hasan Fehmi Şahin 550 bin lira, Safir Jeoteknik 507 bin lira, Altıparmak Mimarlık 408 bin lira teklif etti.

İktidar çevresel zararlarının yanında ülke ekonomisine getireceği büyük yük nedeniyle eleştiri konusu olan Kanal İstanbul projesine salgın koşullarında bile devam ediyor.

Gündem

Koronavirüs yasaklarını ihlal edenlere toplamda 1 milyon liralık para cezası

Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında, yasaklara uymayan bin 674 kişiye toplamda milyon 110 bin 571 lira para cezası kesildi.

Malatya’da 3 veya daha fazla kişi yan yana dolaşamayacak

Malatya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kentin ana merkezindeki 3 cadde tamamen trafiğe kapatıldı. Ayrıca Malatya il genelinde 3 kişi veya daha fazla kişi ile dolaşmak da yasaklandı.

Fenerbahçe konukevini sağlık çalışanlarına açtı

Fenerbahçe Kulübü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde bünyesinde bulunan konukevini sağlık çalışanlarının hizmetine sundu.

Caz Festivali çevrimiçi olarak 30 Nisan’da başlıyor

24. Uluslararası Ankara Caz Festivali, çevrimiçi olarak 30 Nisan Dünya Caz Günü’nde yapılacak konser ile açılacak.