Kanada sınırında kavanoz içinde insan beyni bulundu

ABD-Kanada sınırında gümrük yetkilileri üzerinde 'Antik Eğitim Numunesi' yazılı bir kargonun için insan beyni buldu.

ABD’de gümrük görevlileri rastgele yaptıkları kontrolde Kanada’dan ülkeye giren bir postane aracının içinde kavanozda tutulan bir insan beyni buldu.

ABD Gümrük ve Sınır Koruma birimi, beynin 14 Şubat’ta, ABD’nin Michigan eyaleti ile Kanada’nın Ontario eyaleti arasındaki Blue Water Bridge sınır geçişinde bulunduğunu duyurdu. Beyin, ‘Antik Eğitim Numunesi’ yazılı bir kargonun içindeydi.

BBC Türkçe’de yer alana habere göre Toronto’da paketlenen kargo, Wisconsin eyaletinin Kenosha şehrine gönderilmek üzere postaya verilmişti.

ABD Gümrük ve Sınır Koruma birimi yazılı açıklamasında yetkililerin, içinde insan beyni bulunan cam kavanoza ait herhangi bir belge veya ABD’ye yasal yollarla girdiğini gösteren bir açıklama bulunmadığını söyledi.

Yetkililer, Hastalıktan Korunma ve Önleme Merkezleri ve ABD Kamu Sağlığı Enstitüsü’nün ‘bu tip kargoların gönderilmesiyle ilgili’ katı kuralları bulunduğunu hatırlattı.

- Advertisement -

Gümrük yetkilileri, Hastalıktan Korunma ve önlenmesi Merkezi’ne ‘bulaşıcı biyolojik unsurlar, bulaşıcı maddeler ve vektörlerle ilgili’ danıştı.

Kavanozdaki beyin ABD sınır yetkililerinin bulduğu tek tuhaf madde değil.

Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda 2014 yılında sınırı denetçileri 67 adet canlı dev Afrika yılanı bulmuştu. Yılanlar Nijerya’dan California’ya gönderilmişti.

Sınır yetkilileri, 2006 yılında da sekiz ton tarih öncesi fosil ele geçirdi. Fosillerin arasında dinozor yumurtaları da bulunuyordu. Yumurtaların, Arjantin’den ülkeye sokulduğundan şüphelenilmişti.

Gündem

İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor mu ? İşte ayrıntılar..

İktidarın 62 maddelik yasa teklifi taslağına göre işten çıkarma 3 ay yasaklanıyor ve Cumhurbaşkanı isterse bunu 6 aya kadar uzatabilecek.

Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 812’ye yükseldi

Sağlık Bakanlığı Türkiye’deki koronavirüs vakalarına ilişkin son veriyi açıkladı.

Aytaç Yalman’ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Çin’den Küba’ya tıbbi malzeme yardımı

Çin, yeni koronavirüs salgınıyla mücadeleye destek amacıyla Küba'ya binlerce tıbbi malzeme gönderdi.

İstanbul Valisi Yerlikaya: Tüm dünyaya örnek oluyoruz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya koronavirüs ile mücadelede dünyada maske savaşları yaşandığını belirterek, “Dünyada maske savaşları yaşanırken Türkiye, sosyal devlet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha gösteriyor. Tüm dünyaya örnek oluyoruz” iddiasında bulundu.