Japon et üreticilerinden Kobe Bryant’a teşekkür

Dünya Kobe Bryant'ın ölümünü konuşuyor. Japonya'nın ulusal yiyeceği 'Kobe' etinden ismini alan Kobe Bryant'a Japon et üreticileri tarafından da teşekkür edildi. Üreticiler, ulusal yiyeceklerinin dünya çapında bir markaya dönüşmesinde ünlü basketbolcunun etkisi olduğunu düşünüyor. Bryant'ın sosyal medyada Kobe eti yediği video da sıkça paylaşıldı.

ABD’de helikopter kazasında yaşamını yitiren Kobe Bryant’a, Japonya’nın ulusal yiyeceği ‘Kobe’ etinin marka değerini dünyada yayılmasını sağladığı gerekçesiyle Japon et üreticileri tarafından teşekkür edildi.

Kobe Eti Pazarlama ve Dağıtım Kampanyaları Topluluğu başkanı Tetsunori Tanimoto, Kobe Bryant’ın babasının Kobe etini yedikten sonra çok etkilendiği ve oğluna bu etin ismini verdiği bilgisini paylaştı. Tanimoto, ulusal yiyeceklerinin uluslararası bir markaya dönüşmesinde Kobe Bryant’ın faydası olduğuna inanıyor. Et üreticileri bu ismi taşımaktan gurur duyduklarını ifade ediyor.

Eski ABD başkanları George W.Bush ve Barack Obama’nın Kobe etinin büyük hayranı olduğu biliniyor.

Kobe Bryant, daha önce bir Youtube kanalında ‘Ucuz Kobe eti ve Pahalı Kobe eti’ karşılaştırmasının yapıldığı videoya konuk olmuştu.

 

- Advertisement -

Gündem

Çin’de Koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 345’e çıktı

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu hayatını kaybedenlerin sayısını 21 Şubat gününün sonu itibariyle 2 bin 345 olduğunu duyurdu.

Fitch Türkiye’nin kredi notunu açıkladı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-" ve görünümünü "durağan" olarak teyit etti.

Bursaspor taraftarını taşıyan otobüs Erzurum’da devrildi

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor'un taraftarını taşıyan otobüs, Erzurum'un Aşkale ilçesi yakınlarında devrildi. Kazada yaralanan olmadığı öğrenildi.

Yağışlar haftasonu yurt genelinde etkili olacak

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İtalya’da koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti

İtalya’da yeni tip koronavirüs dolayısıyla ilk kez bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.