İzmir’de ‘Çav Bella’ soruşturması

İzmir’de cami hoparlörlerinden çalınan Çav Bella şarkısıyla ilgili açıklama yapan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, olay hakkında resmen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

İzmir’de merkezi sistemle ezan okunan Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerinde cami hoparlöründen Çav Bella şarkısı çalınmış ve İzmir İl Müftülüğü, “Kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir” açıklaması yapmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, olayı “provokasyon” diye değerlendirmişti.

FETÖ’NÜN KOMPLO DERSİNDEN KAÇMIŞLAR 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray da olayı değerlendirirken, “Komplocuların İzmir’deki camilerde yayına girerek Cav Bella okutmaları hiç yaratıcı değildi.. Hatta ahmakçaydı. Ne de olsa kopyacılık. Bunlar her kimlerse, FETÖ komplo dersleri verirken dersten kaçmışlar. Bir de… Buralardan medet umanların pili bitmiş demektir. Bu konu ile sadece alay edilir. En komik yanı da alınması gerekenler hoparlörlerin başında duranlar. Şimdi onlar hesap soruyorlar.. Bazıları da ciddi ciddi cevap veriyorlar! Bakın göreceksiniz; bu komik olayı duymayanlara komplonun mağdurları duyuracak” dedi.

Gündem