İstanbul ve İzmir’de sağlıkçılardan sonra eczacılara da ulaşım ücretsiz

İmamoğlu, eczacılar ve eczane çalışanlarının Çarşamba gününden itibaren kimliklerini göstererek toplu taşımdan ücretsiz yararlanabileceğini açıkladı. Aynı uygulama Tunç Soyer’in talimatıyla İzmir’de de başlatıldı.

İstanbul ve İzmir’de sağlık personelinin ardından eczacılara da toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanma hakkı sağlandı. Eczacılar, Çarşamba gününden itibaren Eczacılar Odası’ndan aldıkları kimlikleri göstererek toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanacak.

Bu konudaki açıklamayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından yaptı.  İmamoğlu, “Türkiye’de sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım ve İSPARK olanağı sağlayan ilk kamu kurumu olduk. Şimdi sıra eczacılar ve eczane çalışanlarında. Çarşamba gününden itibaren Eczacılar Odası’ndan sağlayacakları kimlikle bu imkandan yararlanabilecekler” dedi.

İZMİR’DE DE ÜCRETSİZ

İzmir’de de Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in talimatı üzerine aynı uygulama başlatıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sektereki Buğra Gökçe, koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında sağlık çalışanlarından sonra, eczacılar ve eczane çalışanları da toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacağını bildirdi.

Soyer, eczacı ve eczane çalışanlarının da bu süreçte fedakârca görev yaptığına dikkat çekerek, sağlık çalışanları gibi onların da işlerini kolaylaştırmak için bu kararı aldıklarını söyledi.

- Advertisement -

ODA’DAN ONAYLI KART

Eczacılar ve eczane çalışanları, Eczacı Odası’nın hazırlattığı ve üyelerine gönderdiği kartları göstererek toplu ulaşım araçlarına ücretsiz binebilecek. Uygulama, ikinci bir talimata kadar devam edecek.

Gündem