İstanbul Bahçelievler’de bina yıkıldı!

İstanbul Bahçelievler'de bir bina çöktü.

Bahçelievler’de 7 katlı bir bina çöktü. İstanbul Valiliği, çöken binanın kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltıldığını ve içinde kimsenin yaşamadığını belirtti.
1991 yılında yapılan binan 2,5 katının kaçak olduğu iddia edildi. Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır ise, “Bina yarın resmi bir şekilde, planlı bir şekilde yıkılacaktı” dedi.
BAHÇELİEVLER BELEDİYE BAŞKANI: “BİNA YARIN YIKILACAKTI”
NTV’nin aktardığına göre, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır çöken bina ile ilgili, “Şu an için can kaybı yok. Alt kata boş olduğu için kağıt toplayıcısı girdiği söyleniyor. Bazı görgü tanıkları çıktığını söylüyor. Çalışmalar devam ediyor. Yandaki binalar önlem amaçlı boşaltıldı” dedi.
Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır çöken bina ile ilgili yaptığı yeni açıklamada, “Bu bina yarın resmi bir şekilde, planlı bir şekilde yıkılacaktı. Bu sabah bazı kişiler binanın taşıyıcı kolonlarındaki demirleri satmak için almışlar. Mahalleli görmüş. Demirler gidince bina 2-3 saat sonra çöktü” ifadelerini kullandı.
İSTANBUL VALİLİĞİ: HENÜZ NEDEN ÇÖKTÜĞÜ BİLİNMİYOR

Konuya ilişkin olarak İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bahçelievler  kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır” dendi.

Gündem

İran sınır bölgesinde 5.8 büyüklüğünde deprem

Türkiye ve İran sınır bölgesinde 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İşte Fenerbahçe – Galatasaray derbisinin ilk 11’leri

Fenerbahçe ile Galatasaray Süper Lig'in 23. haftasında Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda karşı karşıya geliyor. Maçın ilk 11'leri belli oldu.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Van’ talimatı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla, Veli Ağbaba başkanlığında heyet kuruldu.

İsrail, koronavirüs nedeniyle Japon ve Güney Koreli vatandaşlara sınırları kapattı

İsrail, Japonya veya Güney Kore'de bulunmuş olan yabancı kişilerin ülkeye girişini yasakladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ‘Koronavirüs’ açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Koronavirüs ve Van'ı etkileyen İran depremine ilişkin açıklamalarda bulundu.