İran’da son 24 saatte koronavirüsten 157 kişi öldü

İran'da, son 24 saatte 157 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 234’e yükseldi.

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, son bir günde 2 bin 389 kişide koronavirüs tespit edildiğini, hastalığa yakalanan kişi sayısının 29 bin 406’ya çıktığını duyurdu.

İyileşerek hastanelerden taburcu edilenlerin sayısının ise 10 bin 457 kişi olduğu ifade edildi.

Gündem

Birleşmiş Milletlerden koronavirüse karşı küresel dayanışma kararı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı küresel dayanışma ve uluslararası işbirliğinin artırılması çağrısı yapan kararı, oy birliğiyle kabul etti.

Kılıçdaroğlu: Sadece CHP’li belediyelerin yardım toplaması engelleniyor

FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programının konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, belediyelerin bağış toplamasının Valilik iznine bağlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada "Bunu sadece CHP’li belediyeler için söylüyor aslında" dedi.

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti

288 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti.

Bilim Kurulu bugün ilk kez video konferans yoluyla toplanacak

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Ankara'da tekrar toplanıyor. Saat 16.00'da başlayacak toplantı ilk video konferans yoluyla gerçekleşecek.

TFF: Liglerle ilgili süreç yeniden değerlendirilecek

TFF, bir açıklama yayınlayarak liglerle ilgili sürecin Bilim Kurulu'nun tavsiye raporları, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın koordinasyonu ve UEFA'nın da görüşleri doğrultusunda yeniden değerlendirileceğini kaydetti.