İran Sağlık Bakanlığı’ndan Cuma namazlarının iptal edilmesi çağrısı

İran Sağlık Bakanlığı sözcüsü Kianoush Jahanpour devlet yetkililerine yeni Koronavirüsten kaynaklı vakaları önlemek için Cuma namazlarının iptal edilmesi çağrısında bulundu.

İran Sağlık Bakanlığı, devlet yetkililerine yeni Koronavirüs’ten kaynaklı vakaları önlemek için Cuma namazlarının iptal edilmesi çağrısında bulundu.

İran Sağlık Bakanlığı sözcüsü Kianoush Jahanpour devlet yetkililerine yeni Koronavirüs’ten (COVID-19) kaynaklı vakaları önlemek için Cuma namazlarının iptal edilmesi çağrısında bulundu.

Jahanpour, bir sonraki duyuruya kadar tüm toplu dini faaliyetlerin durdurulması gerektiğini söyledi. Ayrıca yeni Koronavirüs enfeksiyonlarını teşhis etmek için önümüzdeki hafta içinde 15 tıbbi laboratuvarın açılacağını duyurdu.

Son haberlere göre İran’da virüsten etkilenlerin sayısının 245, ölenlerin sayısının 26 olduğu belirtildi.

Gündem

Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 812’ye yükseldi

Sağlık Bakanlığı Türkiye’deki koronavirüs vakalarına ilişkin son veriyi açıkladı.

Aytaç Yalman’ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Çin’den Küba’ya tıbbi malzeme yardımı

Çin, yeni koronavirüs salgınıyla mücadeleye destek amacıyla Küba'ya binlerce tıbbi malzeme gönderdi.

İstanbul Valisi Yerlikaya: Tüm dünyaya örnek oluyoruz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya koronavirüs ile mücadelede dünyada maske savaşları yaşandığını belirterek, “Dünyada maske savaşları yaşanırken Türkiye, sosyal devlet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha gösteriyor. Tüm dünyaya örnek oluyoruz” iddiasında bulundu.

Motorine 15 kuruş zam geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS), bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 15 kuruş zam yapıldığını duyurdu.