İngiltere Prensi Charles’ın testi pozitif çıktı

İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi Galler Prensi Charles'ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.

İngiliz basının yer alan haberlere göre 71 yaşındaki Galler Prensi Charles’ın koronavirüs testi pozitif çıktı. Semptomları göstermeye başlayan Prens Charles’ın şu anda İskoçya’da bulunduğu ve kendi kendine evinde tecrit uyguladığı belirtiliyor.

Prens Charles’ın tedavisi devam ederken eşi Camilla’nın ise test sonuçlarının negatif çıktığı ancak evden dışarı çıkmadığı belirtildi. Prens Charles’ın testlerinin Aberdeenshire’daki NHS tarafından gerçekleştirildiği belirtilirken, Prens Charles’ın virüsü nereden kaptığının tespit edilemediği ifade edildi.

MONAKO PRENSİ ALBERT DA RİSK ALTINDA

Prens Charles, korona virüsün ortaya çıkmasından sonra birçok etkinliğe katıldı. Londra’daki bir WaterAid etkinliğinde Prens Charles ile karşılıklı oturan Monako Prensi Albert’ın da risk altında olduğu vurgulandı.

Gündem

Bakan Albayrak: Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini bu süreçte yapmaya devam edeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medyadan görüntülü olarak gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’ndan talimat: Valiler karantina bölgelerinde halka yardım ediyor mu araştırın

CHP lideri Kılıçdaroğlu, il, ilçe başkanlarına ve belediye meclis üyelerine verdiği talimatla karantinaya alınan yerlerde valilerin halkın ihtiyacının karşılanıp karşılanmadığını araştırmasını istedi.

Benzine dün 10 kuruş indirim, bugün 8 kuruş zam

Dün 10 kuruş indirim yapılan benzine bugün 8 kuruş zam geldi.

Erdoğan’dan bağış kampanyası başlatan belediyelere: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bağış kampanyası başlatan ve banka hesap numaralarını paylaşan belediyelere tepki gösterdi.

Birinci derece akrabası dışında birini taşıyanlara ‘korsan taksi’ cezası

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı önlemler kapsamında, araçlarında birinci derece akrabası olmayan kişileri taşıyanlara korsan taksi muamelesi yapılıp ceza kesileceği bildirildi.