Gıda zehirlenmesi şüphesiyle 20 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Darıpınarı Şehit Oğuzhan Sezer Yatılı Bölge Ortaokulu’nda 20 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Akşam yedikleri yemekler incelenmek üzere laboratuvara gönderildi.

Mersin’in Çamlıyayla ilçesindeki yatılı okulda eğitim gören 20 öğrenci, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Öğrenciler, tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edilirken, akşam yedikleri yemeklerden alınan numunelerin incelenmek üzere laboratuara gönderildiği belirtildi.

Darıpınarı Mahallesi’ndeki Darıpınarı Şehit Oğuzhan Sezer Yatılı Bölge Ortaokulu’nda eğitim gören 66 öğrenci, akşam yemeğinde nohut yahni, pilav ve yoğurt yedi. Yemeğin ardından 20 öğrenci, ishal ve mide bulantısı şikayetiyle Çamlıyayla Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Öğrenciler, dahiliye servisinde tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Öğrencilerin akşam yedikleri nohut yahni, pilav ve yoğurttan alınan numunelerin incelenmek üzere laboratuara gönderildiği bildirildi.

Gündem

Aytaç Yalman’ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman da Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Çin’den Küba’ya tıbbi malzeme yardımı

Çin, yeni koronavirüs salgınıyla mücadeleye destek amacıyla Küba'ya binlerce tıbbi malzeme gönderdi.

İstanbul Valisi Yerlikaya: Tüm dünyaya örnek oluyoruz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya koronavirüs ile mücadelede dünyada maske savaşları yaşandığını belirterek, “Dünyada maske savaşları yaşanırken Türkiye, sosyal devlet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha gösteriyor. Tüm dünyaya örnek oluyoruz” iddiasında bulundu.

Motorine 15 kuruş zam geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS), bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 15 kuruş zam yapıldığını duyurdu.

Karantinadaki kişiler Pandemi İzolasyon Takip Projesi ile takip edilecek

Sağlık Bakanlığı'nın Pandemi İzolasyon Projesi'nin ayrıntıları belli oldu. Buna göre evde izolasyon altına bulunması gereken kişiler evlerini terk ederlerse telefonlarına uyarı mesajı gidecek.