Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ: Doğruları söylemeye hep devam edeceğim

FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili açıklamalarda bulunan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "Doğruları söylemeye hep devam edeceğim" dedi.

‘FETÖ’nün siyasi ayağı ilişkin 26 Haziran 2009’da TBMM’ye getirilen kanun teklifini veren siyasilerin araştırılmasını istemesiyle gündeme gelen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “Doğru bildiklerimi dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da söylemeye devam edeceğim.” dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar’a konuşan Başbuğ, “Daha önce de defalarca ifade ettiğim gibi, İlker Başbuğ olarak benim çizgim belli ve net. Benim için her şeyden önce vatan toprağımızın ve milletimizin birlik, bütünlüğünün korunması gelir.” ifadesini kullandı.

Başbuğ, “Son katıldığım televizyon programında da ifade ettiğim gibi, benim bundan başka bir amacım yoktur. Bunun için de doğru bildiklerimi dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da söylemeye devam edeceğim.” görüşünü savundu.

KKTC Başkanı Mustafa Akıncı’nın açıklamalarına da değinen Başbuğ, “Akıncı’nın garantilerin kaldırılması konusunda söz söyleme yetkisinin olmadığını, bu konunun TBMM’nin vereceği bir karar olduğunu ifade etmiştim.” düşüncelerini dile getirdi.

Gündem

Lavrov: Türkiye ile İdlib konusunda yeni görüşmeler hazırlığındayız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ve Türkiye’nin İdlib’le ilgili yeni bir dizi görüşme hazırlığında olduğunu söyledi.

Uçak kazası soruşturmasında kaptan pilotun ifadesi alınmaya başlandı

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda meydana gelen uçak kazasına ilişkin soruşturma kapsamında kaptan pilot M.A'nın tedavi altında olduğu hastanede "şüpheli" sıfatıyla ifadesi alınıyor.

Van’ın Başkale ilçesinde eğitime 15 gün ara verildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'ın Başkale ilçesinde depremde hasar gören okullarda eğitime 15 gün ara verildiğini duyurdu.

25 barodan ortak açıklama: “Tarihin en ağır yargı krizini yaşıyoruz”

25 baro yayınladığı ortak bildirgede büyük bir yargı krizi yaşandığını belirterek, “Barolarımız bu duruma karşı hukuk devletini sonuna kadar savunmakta ve avukatları hukuksuzluğun şahidi konumuna indirgeyen her türlü yaklaşımı temelden reddetmektedirler” dedi.

THY, İran seferlerini iptal etti

Türk Hava Yolları, Korona virüsü nedeniyle İran'a yaptığı bazı seferleri iptal etti. Tahran uçuşlarını ise günde iki sefere indirdi.