Erdoğan’dan İsmailağa tarikatına ziyaret

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam İsmailağa Cemaati'ni ziyaret etti. Ziyaret, Cemaat mensupları tarafından duyuruldu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsmailağa Cemaati’ni ziyaret etti.

Erdoğan, dün akşam resmi programında olmayan iki ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan akşam saatlerinde öğrencilik yıllarından hocası olan M. Emin Saraç’ı İstanbul Fatih’teki evinde ziyaret etti. Emin Saraç, Alo Fatih olarak bilinen Fatih Saraç ve YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın babası olarak biliniyor.

Erdoğan daha sonra Fatih Çarşamba’daki İsmailağa Cemaati’ne geçerek burada cemaatin önde gelen isimlerinden Hasan Efendi ve manevi lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun oğlu Ahmed Ustaosmanoğlu ile görüşüp sohbet etti.

Erdoğan’ın İsmailağa Cemaati’ne yaptığı ziyaretin fotoğraflarını, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu Twitter hesabından paylaştı.

 

- Advertisement -

31 Mart seçimleri öncesinde de AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım da İsmailağa Cemaatini ziyaret ederek seçimlerde destek istemişti.

Gündem

Motorine zam, benzine indirim geldi

Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorine 6 kuruş zam gelirken benzinde 8 kuruş indirim yapıldı.

İçişleri Bakanlığı: 18 ildeki 39 yerleşim yerinde karantina uygulanıyor

İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında, 18 ildeki bir belde, 6 mahalle, 28 köy ve 4 mezra olmak üzere 39 yerleşim yerinde karantina uygulandığını açıkladı.

Veli Ağbaba’dan “Kovid-19 Salgınında İşçi Hakları” rehberi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba koronavirüs salgını nedeniyle işçilerin hak kaybına uğramaması için rehber hazırladı.

CHP’li Öztrak: Ülkemizde salgının seyri ile ilgili açıklanan sayılar kaygı verici

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak Türkiye'nin koronavirüs tablosunun kaygı verici olduğunu söyleyerek "Ülke genelinde veya kritik illerde en azından bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmaktan çekinilmemeliydi" dedi.

Büro Emekçileri Sendikası: 10 büro emekçisinde koronavirüs tespit edildi

BES’in yaptığı açıklamaya göre İstanbul’da 7, Kocaeli’nde 2 ve İzmir’de 1 büro emekçisinin testinin pozitif çıktı ve Ankara’da bir emekçi virüs şüphesiyle hastaneye sevk edildi.