Erdoğan’a ‘çocuklarım aç’ diye seslenen vatandaş gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında dinleyici sıralarından bir kişi, "Ben de 15 Temmuz'da mücadele ettim. Beni sonra işten attılar. Çoluk çocuk aç" diye bağırdı.

TBMM Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sırasında dinleyici sıralarından bir kişi, “Ben de 15 Temmuz’da mücadele ettim. Beni sonra işten attılar. Çoluk çocuk aç” diye bağırdı. Erdoğan kısa süre duraklarken, bağıran kişi gözaltına alındı.

Konuşmasının bir bölümünde ekonomideki gelişmelere de değinen Erdoğan, “Türkiye bitecekti bunlara göre, dolar 10 lira olacak, enflasyon yüzde 30’u aşacak, bankalarımız tökezleyecekti. Ne oldu? Bunların hiçbiri oldu mu? Aldığımız tedbirlerle bir kez daha bu felaket senaryolarını yırtıp attık” dedi.

Erdoğan’ın konuşması sırasında, dinleyicilerin arasında bulunan bir kişi, “Ben de 15 Temmuz’da mücadele ettim beni sonra işten attılar. Çoluk çocuk aç” diye bağırdı. Bu sırada Erdoğan kısa süre duraklarken daha sonra konuşmasına devam etti.

Meclis girişinde bir vatandaş kendini yakmaya çalıştı

Grup toplantısında bağıran kişinin gözaltına alındığı haberini ise Halk TV’de yayınlanan Medya Mahallesi programını yapan Ayşenur Arslan canlı yayında verdi.

- Advertisement -

Gazeteci Yavuz Oğhan’ın konuk olduğu programda Ayşenur Arslan, “Şimdi geldi Genel Yayın Yönetmenim Fatih Ertürk’ten not. ‘Açım’ diyen vatandaş gözaltında. Bu arada yine Fatih Ertürk’ten geldi mesaj; Meclis’in Çankaya girişinde bir vatandaş kendisini yakmaya çalışmış” ifadelerini kullandı.

Gündem

Çin: Koronavirüs aşısını bulduk

Çin'in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, koronavirüs için aşının bulunduğunu ancak piyasaya çıkması için son testlerinin yapılmasının beklendiğini duyurdu. Hanhui, "Şubat sonuna kadar Çin'deki tüm şehirlerde hayat normale dönecek" dedi.

Ceren Damar’ın ailesine tehdit

Ceren Damar’ın babası Mustafa Damar, kızının katili Hasan İsmail Hikmet’in annesine ait sosyal medya hesabından tehdit edildiğini açıkladı. Mustafa Damar, “Katil yetiştiren bu aile şimdi de beni tehdit ediyor, suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

CHP heyeti depremden etkilenen Van’da incelemelerde bulundu

CHP'li Veli Ağbaba, Tekin Bingöl ve Nihat Yeşil Van'ın Başkale ilçesinde incelemelerde bulundu.

Çocuğunu AVM’ye bırakıp kaçan anneye 2 ay 15 gün hapis cezası

Bursa'da çocuğunu AVM'ye bırakıp kaçan annenin cezası belli oldu.

Toplu taşıma ücretsiz oluyor

Lüksemburg, dünyada toplu taşımayı ücretsiz hale getiren ilk ülke olmaya hazırlanıyor.