Emniyet, 2 ton 600 litre el dezenfektana el koydu

Malatya’da emniyet güçleri, 2 ton 600 litre el dezenfektanı olduğu değerlendirilen kimyasal maddeye el koydu.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü koordinesinde, Vergi Dairesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye personelleri ile birlikte bir çalışma yürüttü.

Ferdi Durdu’nun haberine göre, halk sağlığı açısından tehlike arz eden ve haksız fiyat artışı ile ilgili ‘Tıbbi Malzeme Üreten ve Satışı Yapılan Yerlerin’ denetimi esnasında bir işyerinin faaliyet izni olmadığının tespit edilmesi üzerine mahkemeden alınan karara istinaden işyeri içerisinde arama yapıldı.

Aramada, 273 adet 5 litre bidon, 22 adet 30 litre bidon, 30 adet 20 litre bidon olmak üzere 2 ton 600 litre el dezenfektanı olduğu değerlendirilen kimyasal maddeye el konuldu.

İşyeri sahibine TCK 193. Madde kapsamında adli işlem yapılırken, Vergi Dairesi ekiplerince 1750 TL para ceza uygulandı. El konulan malzemeler, İl Sağlık Müdürlüğüne ayrıca idari işlem için teslim edildi.

Gündem

“Çocuklarım aç” diye feryat eden Roman kadına “Geber” diyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı görevden alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal medyada tepki çeken paylaşımın ardından harekete geçti.

62 maddelik torba yasa taslağında hangi düzenlemeler var?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi taslağı, görüş alınmak üzere sivil toplum kuruluşlarına gönderildi.

Cumhurbaşkanı belediyelerin borçlarını erteleyebilecek

İktidarın hazırladığı yasa teklifi taslağında 5393 sayılı Belediye Kanunu’nda değişiklik yapılarak belediye meclislerinin salgın gibi hallerde toplantılarını sesli, görüntülü ve anlık iletişim teknolojileri vasıtasıyla yapabilmesi sağlanıyor.

Devlet İhale Kanunu’nda değişiklik yapılıyor: İhalelerde süre uzatımı geliyor

İktidarın hazırladığı yasa teklifi taslağında Devlet İhale Kanunu’nda değişiklik yapılıyor ve ihalede süre uzatımı için gereken “mücbir sebep” yeniden tanımlanırken, bu sebebin kanıtlanması için olayın gerçekleştiği tarihten itibaren 20 gün içinde yazılı başvuru şartı aranıyor.

İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor mu ? İşte ayrıntılar..

İktidarın 62 maddelik yasa teklifi taslağına göre işten çıkarma 3 ay yasaklanıyor ve Cumhurbaşkanı isterse bunu 6 aya kadar uzatabilecek.