Elazığ Tabip Odası: 27 vatandaşımız hayatını kaybetti

Elazığ Tabip Odası depremde 27 yurttaşın yaşamını yitirdiğini, 225 yurttaşın yaralandığını açıkladı. Elazığ valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ'da 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 2'sinin durumu ağır olmak üzere 225 kişinin yaralandığını duyurdu. Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya'da 5 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 45 kişinin yaralandığını açıkladı.

ANKA haber ajansının geçtiği bilgiye göre, Elazığ Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada “27 vatandaşımız hayatını kaybetti. 225 vatandaşımız ise yaralandı” denildi.

ELAZIĞ VE MALATYA VALİLERİNDEN AÇIKLAMA: ELAZIĞ’DA 3, MALATYA’DA 5 ÖLÜ VAR

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde gerçekleşen ve çevre illeri de etkileyen 6.8 şiddetindeki depremle ilgili Elazığ ve Malatya valileri açıklamalarda bulundu. Elazığ valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ’da 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 2’sinin durumu ağır olmak üzere 225 kişinin yaralandığını duyurdu. Gezin’de çöken binanın enkazında 6 vatandaşın kurtarma çalışmalarının devam ettiğini aktardı. Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya’da 5 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 45 kişinin yaralandığını açıkladı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde gerçekleşen ve çevre illeri de etkileyen 6.8 şiddetindeki depremle ilgili Elazığ ve Malatya valileri açıklamalarda bulundu. Elazığ valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Merkez’de şu an 4 tane bina yıkıldı. Göçük var. Buraya müdahaleler devam ediyor. Elazığ’da 3 tane vefat eden vatandaşımız var. 225 yaralı var. 2 tane de ağır yaralı var” açıklamasını yaptı. Gezin’de yıkılan 5 katlı binanın enkazındaki kurtarma çalışmalarından bilgiler paylaşan Kaldırım, göçüğün altında 6 vatandaşın olduğunu, 2 yaralının çıkarıldığını aktardı.

Malatya Valisi Aydın Baruş, “Malatya’daki depremde şu ana kadar toplam 5 vatandaşımız hayatını kaybetti. Doğanyol, Pütürge ve Kale ilçelerimizde toplam 45 kişi yaralandı” açıklamasını yaptı.

- Advertisement -

ELAZIĞ BELEDİYESİ: YARALI VATANDAŞLARIMIZ İÇİN KAN İHTİYACI BULUNUYOR

Elazığ Belediyesi, 6.8 büyüklüğünde depremin ardından yaralı vatandaşlar için kan bağışı çağrısı yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Hastanelerde tedavi gören vatandaşlarımız için çok acil kan ihtiyacı bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın kan vermeleri için hastanelere gitmelerini önemle rica ederiz” denildi.

Gündem

Irak’ta ilk Koronavirüs vakası görüldü

Irak, ülkelerinde bulunan İranlı bir öğrencide Koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

İran’da ‘koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 50’ye yükseldi’ iddiası

İranlı İşçiler Haber Ajansı’nda (ILNA) yer alan habere göre, Kum Milletvekili Ahmed Emirabadi yaşamını yitirenlerin sayısının 50'ye yükseldiğini iddia etti.

İstanbul’da Çarşamba ve Perşembe günleri fırtına bekleniyor

Meteorolojik verilere göre, İstanbul'da Çarşamba ve Perşembe günleri kuvvetli rüzgâr ve fırtına bekleniyor.

Bakan Kurum Van’daki bilançoyu açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye-İran sınırında dün meydana gelen ve Van'da da etkili olan depreme ilişkin, "İlk belirlemelere göre, 254 konut ve 297 ahırın yıkık, 694 yapının da ağır hasarlı olduğunu tespit ettik." dedi.

Türk Tabipler Birliği Koronavirüs salgını için heyet oluşturdu

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, sürecin izlenmesi ve kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla konunun uzmanlarından bir heyet oluşturdu.