Ekrem İmamoğlu, Rauf Denktaş’ı bu görüntülerle andı

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın vefatının 8'inci yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ” Rauf Denktaş örnek aldığım bir liderdi. Kararlılığını ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için ortaya koyduğu mücadeleyi hiçbir zaman unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun” dedi.

 

Hatırlanacağı gibi seçim döneminde AKP’ye yakın medya Ekrem İmamoğlu’nu Beylikdüzü’ndeki Yaşam Vadisi’ne Rum lider Makarios’un anıtını yaptırmakla suçlamış ancak Denktaş ailesi Kıbrıs Barış Harekatı’nı sembolize eden anır için İmamoğlu’na teşekkür etmişti.

Gündem

Kadın avukata ‘Alevi misin’ deyip şiddet uygulayan komisere ceza indirimi

Kadın avukatı döven, silah çeken, hakaret eden ve 'Alevi misin?' diye soran komisere 2 yıl hapis cezası verildi.

Elektrik ve doğal gaz faturaları Meclis gündeminde

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, borç kıskacında olan vatandaşların, fahiş elektrik ve doğal gaz faturaları nedeniyle isyan etme noktasına geldiğini belirterek, konuya ilişkin kamunun rolü ve sorumluluğunun incelenmesi ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.