Dolar haftaya artışla başladı

Geçen hafta döviz kurlarında yükseliş, borsada düşüş eğilimi öne çıktı. Dolar/TL, geçen hafta 6.2461'e kadar çıkması sonrası Merkez Bankası'nın adımları ile kazançlarının önemli kısmını geri vererek haftalık bazda yüzde 0.3 artışla 5.9839'dan kapandı.

BIST 100 endeksi ise hafta boyunca etkili olan satıcılı seyirle yüzde 5.76 değer kaybederek 88.533 puanla Nisan 2017'den bu yana en düşük haftalık kapanışını gerçekleştirdi.

Dünya gazetesinin aktardığı habere göre analistler, bugün yurt içinde cari işlemler dengesi ve Hazine'nin düzenleyeceği ihalelerin takip edileceğini, yurt dışında ise veri gündeminin zayıf olduğunu bildirdi.

Dolar/TL'nin 6 seviyesinin altında kalıcılık sağlaması durumunda düşüş eğilimini sürdürebileceğini ifade eden analistler, BIST 100 endeksinde ise 88.200 ve 87.500 seviyelerinin destek, 92.500'ün direnç konumuna geldiğini kaydetti.

Gündem

ÇYDD’den Özgen Nama’ya teşekkür ziyareti

İstanbul Halk Ekmek A.Ş. Başkan Vekili olarak tayin edilen Özgen Nama ilk iş olarak huzur hakkını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlamıştı. Bu kararın ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bugün Nama'yı makamında ziyaret etti.

CHP’nin emekli maaşları ile ilgili yasa teklifi AKP’nin ret, MHP’nin çekimser oylarıyla kabul edilmedi

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap'ın, en düşük emekli maaşlarının asgari ücrete eşitlenmesini öngören yasa teklifinin Meclis gündemine alınması reddedildi. Teklife AKP milletvekilleri ret oyu verirken MHP'liler çekimser kaldı.

CHP’den kadın cinayetleri hakkında kanun teklifi

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye'nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi'ndeki gibi kadına yönelik her türlü şiddette uzlaştırmanın yasaklanması için iki ayrı kanun teklifi hazırladı.

Şule Çet davasında karar

Şule Çet davasında sanık Çağatay Aksu müebbet ve 12 yıl 6 ay, Berk Akand ise 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Nihal Olçok Ahmet Davutoğlu’nun partisinde

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni kuracağı parti için sürpriz bir transfer yaptı. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi şehit olan AKP kampanyalarının mimarı Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok, yeni partinin kurucusu oldu.