Diyanet’ten depremzedelere çağrı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ ve Malatya'da camilerde geceyi geçirebileceğini duyurdu. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ ve Malatya’da camilerde geceyi geçirebileceğini duyurdu. Erbaş, “Elazığ ve Malatya’da vatandaşlarımız, görevlilerimiz rehberliğinde uygun olan camilerimizde geceyi geçirebilir” dedi.

Twitter’dan açıklama yapan Erbaş, “Elazığ ve çevresinde meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. @DiyanetVakf olarak en kısa zamanda kardeşlerimizin yanında olacağız. Rabbim milletimizi, ülkemizi ve tüm insanlığı her türlü afetten korusun” ifadesini kullandı.

CEMEVLERİ DE VATANDAŞLARA AÇIK

Öte yandan Elazığ ve Malatya’daki cemevleri de depremin ardından ilk andan itibaren vatandaşların ilk sığındıkları adreslerden oldu.Cemevlerinde vatandaşlara barınma ve gıda hizmeti veriliyor.

Gündem

Erdoğan’dan vekillere: Tek çocukta kalıyorsunuz, en az 3 çocuk

Partisinin milletvekilleriyle kahvaltıda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı milletvekilleri tek çocuk yapmamaları konusunda uyardı. Erdoğan, "En az üç çocuk diyorum" dedi.

Almanya’da iki ayrı nargile kafeye silahlı saldırı: 11 kişi öldü

Almanya'nın Hessen eyaletindeki Hanau kentinde 2 ayrı nargile kafeye saldırı düzenledi. Gece saatlerinde yapılan saldırılarda 11 kişi hayatını kaybetti 5 kişi ise yaralandı.

Fransa’da Diyanet’e ait banka hesapları kapatıldı

Diyanet'in Fransa’daki cami dernekleri ve Diyanet kuruluşları ile Din Hizmetleri Ataşeliklerinin Fransa’daki hesapları kapatıldı.

İstanbul’da metro seferlerinde aksama

"M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve M1B Yenikapı-Kirazlı metro hattında teknik arıza nedeniyle gecikme yaşanıyor.

İran’da koronavirüs tespit edilen 2 kişi hayatını kaybetti

İran'da koronavirüs saptanan iki kişi, hastanede hayatını kaybetti.