Devrim Muhafızları komutanı: Saldırılar Amerikan askerlerine yönelik değildi

Devrim Muhafız Birlikleri Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Komutanı Amir Ali Hajizadeh, Irak’ın başkenti Bağdat’ta ABD üslerine yönelik operasyonların tüm bölgede devam edeceğini belirterek, saldırıların Amerikan askerlerini hedef almadığını, askeri araçlara hasar verme amaçlı olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarının ardından İran cephesinden yanıt geldi. İslam Devrim Muhafız Birlikleri Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Komutanı Amir Ali Hajizadeh, Irak’ın başkenti Bağdat’ta ABD üslerine yönelik operasyonların tüm bölgede devam edeceğini belirterek, saldırıların Amerikan askerlerini hedef almadığını, askeri araçlara hasar verme amaçlı olduğunu söyledi.

İslam Devrim Muhafız Birlikleri Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Komutanı Amir Ali Hajizadeh, Irak’ın başkenti Bağdat’ta ABD üslerine yönelik operasyonların tüm bölgede devam edeceğini belirterek, saldırıların Amerikan askerlerini hedef almadığını, askeri araçlara hasar verme amaçlı olduğunu söyledi.

Hajizadeh, Süleymani’nin öldürülmesine misillemenin Amerikan askerlerini bölgeden dışarıya sürmek amaçlı olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump, dün Beyaz Saray’da yaptığı açıklamalarda, Bağdat’ta İran’ın ABD üslerine yaptığı misilleme saldırılarında hiçbir Amerikalının yaralanmadığını söylemişti. Bütün askerlerin güvende olduğunu duyuran Trump, Iraklı askerler de dahil can kaybının yaşanmadığını, alınan önlemlerle ve erken uyarı sistemiyle saldırının yapıldığı üslerde en alt düzeyde hasar oluştuğunu belirtmişti.

Gündem

Beşiktaş’taki scooter kazasında tutuklama

İstanbul Beşiktaş’da kiraladığı elektrikli scooterı kullanan 17 yaşındaki Okan Yıldız’a çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Yunus E., tutuklandı.

Pegasus, yolcularına İtalya ve Irak uçuşları için açığa alma ve kesintisiz iptal hakkı tanıdı

Pegasus Hava Yolları, 26 Şubat 2020'den önce satın alınan ve 31 Mart 2020'ye kadar olan İtalya ve Irak uçuşları için yolcularına kesintisiz iptal edebilme ya da açığa alma hakkı tanıdığını duyurdu.

Akdeniz’de deprem

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Akdeniz’de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Hakkari’de 5 bölgeye giriş ve çıkış yasaklandı

Hakkari Valiliği, 5 bölgenin özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini, söz konusu bölgelere giriş ve çıkışların yasaklandığını bildirdi.

Kargo ve tarifesiz uçaklar da dahil tüm İran uçuşları iptal edildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tüm İran uçuşlarının, kargo ve tarifesiz uçaklar da dahil iptal edildiğini açıkladı.