Depremden 3.5 saat sonra Erdoğan’dan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından 3.5 saat sonra Twitter hesabından açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Twitter hesabından açıklama yaptı. Erdoğan, Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık bakanlarını bölgeye gönderdiğini belirterek, cumhurbaşkanı olarak çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi. Erdoğan, yaralılara acil şifalar, hayatını kaybedenlere başsağlığı dileğinde bulundu.

Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

“#Elazığ’da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremin en az kayıpla atlatılması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlarımız gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanlarımızı bölgeye gönderdik. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, çalışmaları yakından takip ettiğimizin bilinmesini istiyorum. Başta AFAD ve Kızılay olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızla Milletimizin yanındayız. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.”

 

Gündem

Erdoğan: Libya’da iki şehidimiz var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Çin: Koronavirüs aşısını bulduk

Çin'in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, koronavirüs için aşının bulunduğunu ancak piyasaya çıkması için son testlerinin yapılmasının beklendiğini duyurdu. Hanhui, "Şubat sonuna kadar Çin'deki tüm şehirlerde hayat normale dönecek" dedi.

Ceren Damar’ın ailesine tehdit

Ceren Damar’ın babası Mustafa Damar, kızının katili Hasan İsmail Hikmet’in annesine ait sosyal medya hesabından tehdit edildiğini açıkladı. Mustafa Damar, “Katil yetiştiren bu aile şimdi de beni tehdit ediyor, suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

CHP heyeti depremden etkilenen Van’da incelemelerde bulundu

CHP'li Veli Ağbaba, Tekin Bingöl ve Nihat Yeşil Van'ın Başkale ilçesinde incelemelerde bulundu.

Çocuğunu AVM’ye bırakıp kaçan anneye 2 ay 15 gün hapis cezası

Bursa'da çocuğunu AVM'ye bırakıp kaçan annenin cezası belli oldu.