CNN Türk boykotunu deldikleri için partiden ihraçları istenen isimler konuştu

CHP'nin boykot kararına rağmen CNN Türk yayınına katıldığı gerekçesiyle ihraç talebiyle disipline sevk edilen Ümit Kocasakal, avukat İrem Çiçek ve eski milletvekili Mehmet Sevigen açıklamalarda bulundu.

CHP’nin boykot kararına rağmen CNN Türk yayınına katıldığı gerekçesiyle ihraç talebiyle disipline sevk edilen Eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, avukat İrem Çiçek ve eski milletvekili Mehmet Sevigen açıklamalarda bulundu.
BOYKOT KARARINDA DENİYOR Kİ ‘TIPIŞ TIPIŞ OTURACAKSINIZ’
Hürriyet’ten Rifat Başaran’ın haberine göre, “CHP üyeliğim kütüğe yapılan kayıtla, rozetle sınırlandırılamaz” diyen Kocasakal, “Gerekçelerde haklılık payı bulunsa da alınan boykot kararını doğru, tutarlı, partinin ilkelerine uygun bulmuyorum. Bunlar bir yana, boykot kararında deniyor ki ‘Tıpış tıpış oturacaksınız’. Bu partide biat kültürü, emir komuta zinciri olmaz; bizim partimize yakışmaz” dedi. Böyle bir yasaklamayı kabullenmesinin mümkün olmayacağını söyleyen Kocasakal, ” Bu kanallara CHP üyesi olduğum için değil akademik, hukukçu, baro başkanı kimliğiyle davet ediliyorum” açıklamasında bulundu.
İrem Çiçek de, “Boykot kararından önce söz verdiğim bir programa çıktım ve sözümün arkasında durdum. Bu konuyu tartışmayacağım da ne yapacağım? CHP’nin yönetiminde yer alan bir kişi boykot kararına uyabilir; ama bu kararın CHP’de aktif görev almayan bir üyesine karşı uygulanmasını da demokratik olarak görmüyorum” diye konuştu. CHP’nin boykot kararını içine sindiremediğini ifade eden Çiçek, “Karara saygı duymakla birlikte doğru bulmuyorum. Penguen döneminde, Gezi davasında alınsa bu karar anlardım” dedi.

ONLAR NE HİZMET ETTİ Kİ BENİ DİSİPLİNE VERİYORLAR

Sevigen ise şunları kaydetti:Yasak koydukları televizyon kanalına çıkmadım. İki aydır da ekranlara çıkmıyorum. Ama iki ay önce AHaber, Akittv, Ulusal Kanal, Cem Tv’ye çıktım. Benim çıktığım kanallarda yasak yok. CNN Türk dışında yasak koymadılar, nasıl oldu anlamıyorum. Ben partinin ikinci kurucu bakanıyım. 12 Eylül’den sonra biz geldik kurduk. Onlar ne hizmet etti ki beni disipline veriyorlar. Toptan gitmemizi istiyorlarsa bahane bulmaya gerek yok.

Gündem

Pegasus uçağının kara kutusu çözüldü

Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişinden sonra duramayarak pistten çıkması sonucu üç kişinin yaşamını yitirdiği uçak kazasında kara kutu deşifre edildi.

Merkel’den Almanya’daki ırkçı saldırıya ilişkin açıklama

Merkel, 'Bu korkunç cinayetlerin tüm arka planlarının aydınlatılması için her türlü çaba sarf edilecek" dedi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli hakkında hapis talebi

Meltem Şişli’nin 19 mağdura karşı “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” suçunu işlediği belirtilerek 3 yıldan 9 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Şişli’de çöp kamyonuna atılan çöplerin arasında bebek çıktı

İstanbul Şişli'de belediye temizlik işçileri çöp kovasını kamyona boşalttı. Yolda araçtan ağlama sesleri geldiğini fark eden işçiler, çöplerin arasında bebek buldu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Almanya’daki saldırıya ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Almanya'da Türklerin de öldüğü silahlı saldırıya ilişkin, "Avrupa ülkeleri kendi içlerinde bunu (ırkçılığı) durduramazsa bu çok tehlikeli yerlere gider." dedi.