CHP’den çağrı: Çiftçi borçları ya ertelensin ya da silinsin

Son günlerde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle çiftçilerin büyük zarar gördüğünü belirten CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, hükümete çiftçilerin kredi borçlarının ertelenmesi yada silinmesi çağrısında bulundu.

Üst üste yaşanan sel felaketleri nedeniyle zor günler yaşayan çiftçiler için CHP’den hükümete borçları erteleyin ya da silin çağrısı geldi.

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek son günlerde Antalya’nın doğusunu da etkisi altına alan olumsuz hava koşullarından zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğinin altını çizdi.

DOĞAYI, RANTA KURBAN ETMENİN SONUCU
CHP’li Rafet Zeybek “Olumsuz hava koşulları nedeniyle evleri, işyerleri, sera ve tarım alanları zarar gören vatandaşlarımızın zararları biran önce tespit edilip, zararları giderilmelidir. Dere taşkınlarına karşı gerekli önlemler bakanlık tarafından alınmalı, doğayı ranta kurban etmenin tehlikesini ne yazık ki bu taşkınlarla birebir yaşamak durumunda kaldık” dedi.

ÇİFTÇİNİN BORCU SİLİNMELİ
Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz nedeniyle zor bir süreçten geçen çiftçilerin, yaşanan fırtınalar nedeniyle sorunlarının artarak katlandığına dikkat çeken Rafet Zeybek, “Zarar gören çiftçilerimizin kredi borçları ertelenmeli ve gerekirse bu borçlar silinmelidir, maliyet artışları ile ekonomik krizle tarlasında, bahçesinde, serasında zorlukla üretime devam eden sigortalı ya da sigortasız tüm çiftçilerimize ayrım yapılmaksızın tüm kolaylıklar sağlanmalıdır” sözleri ile çiftçiye destek istedi.

Gündem

Engin Altay: Koronavirüsün bu kadar yayılmasında umreden dönen vatandaşların dahli var

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, koronanın Türkiye'de yayılmasında umreden gelen 13 bin kişini kontrolsüz girişinin neden olduğunu söyledi.

Ankara Barosu: Belediyelerin bağış hesaplarına bloke konması hukuksuzdur

Ankara Barosu, CHP’li bazı belediyelerin yeni tip koronavirüsü salgınına karşı başlattığı kampanya kapsamında açtığı bağış hesaplarına bloke konulmasının ‘hukuksuz‘ olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı: Sağlık emekçilerinin maaşlarından kesinti yapılacağı iddiaları yalan

Sağlık Bakanlığı, bir açıklama yayınlayarak AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyası nedeniyle sağlık emekçilerinin maaşlarından kesinti yapılacağı iddialarını yalanladı.

Eczane teknisyenleri: Ölen eczacılar olduğunu biliyoruz, önlem alın

Marmara Eczane Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Ersan, Türkiye’de 27 bine yakın eczane, eczane başına ortalama 2,7 eczane teknisyeni düştüğünü hatırlatarak, “Hayatını kaybeden eczacı ve eczane teknisyenlerinin olduğunu bilmekteyiz” dedi ve önlem istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İtalya ve İspanya’ya mektup

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya'nın Başbakanı Giuseppe Conte ve İspanya'nın Başbakanı Pedro Sanchez Perez-Castejon'a mektup gönderdi.