Avcılar’daki 10 bin çürük bina için belediye başkanından oturma eylemi

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Avcılar’da kentsel dönüşümü sağlayacak olan plan notu değişikliğinin 5 aydır İBB İmar Komisyonu’ndan çıkmayışını protesto etti.

Avcılar’da kentsel dönüşümü sağlayacak olan plan notu değişikliği yaklaşık 5 aydır İBB İmar Komisyonu’ndan çıkamadı. Olası İstanbul depremi öncesi riskli yerlerden biri olduğu belirtilen Avcılar’da 10 bin çürük bina olduğu, buralarda dönüşüm için gerekli düzenlemenin yapılmadığı belirtiliyor.
Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, plan notu değişikliğinin gündeme alınmamasını protesto etmek için oturma eylemine başladı. Hançerli, “Bu plan notu Avcılar Belediye Meclisi’nden AK Parti ve CHP’nin oy birliğiyle geçti, İBB’ye gönderdik. Önce İBB İmar Komisyonu’ndan, sonra da İBB Meclisi’nden geçtiği takdirde 10 bin bina için acil dönüşüm başlatacağız” demişti.
DENİZ KUMUNDAN YAPILMA 7-8 KATLI BİNALAR

Birkaç ay önce, Silivri açıklarında meydana gelen 5.8’lik depremde de yine Avcılar’da çok sayıda bina hasar görmüştü.

Hançerli, 7-8 katlı binaların deniz kumundan yapıldığını, İstanbul merkezli olası bir depremde Avcılar’ın büyük risk altında olduğunu söylemişti.

Gündem

Ankara’da karantina hastanesindeki kreş kapatılmamış!

Ankara'da karantina hastanesi olacağı 1 ay önce açıklanan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'nin bahçesindeki kreşin hala faaliyette olduğu ortaya çıktı.

Benzine dün gelen 16 kuruş zamdan sonra 10 kuruşluk indirim

Dün 16 kuruş zam gelen benzine bugün de 10 kuruşluk indirim yapıldı. İndirim bu geceden itibaren geçerli olacak.

Dünyaca tanınan oyuncu Jackie Chan koronavirüsten karantinaya alındı

Geçen haftalarda Koronavirüsü'nün tedavisini bulana 860 bin TL ödül vereceğini duyuran dünyaca ünlü oyuncu Jackie Chan'in, koronavirüs nedeniyle karantinaya alındığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

HDP’nin 4.Olağan Kongresi hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'nin 4.Olağan Kongresi hakkında soruşturma başlattı.