“Allah bir gün benim de yüzüme gülecek”

Sosyal medyada görüntüleri hızla paylaşılan ve sokakta yaşamasına rağmen iyimserliğini yitirmeyen Hasan, gün boyu en çok ilgi gören isim oldu.

“Ankaralılar ve Çankırılılar Sokakta yaşayan Genç Hasan’ı arıyor” başlığıyla sosyal medyada görüntüleri hızla yayılan gün boyu en çok ilgi toplayan isim oldu.

Anneannesi öldükten sonra sokakta yaşadığını, mendil satarak geçimini sağlamaya çalıştığını, parası olursa haftada bir otelde kaldığını anlatan Hasan’ın görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. “Allah bir gün benim de yüzüme gülecek” diyerek iyimserliğini kaybetmeyen Hasan’ın görüntüsünü, ‘Ahbap Platformu’ yöneticisi Haluk Levent de “ Ankara Ahbap! Kardeşimizi bulalım! Ankara’da yaşayan bir dostumuz iş ayarladı kendisine.. Kalacak yeri de ayarlarız..” notuyla paylaştı.

 

Sanatçı Haluk Levent, “Hasan kardeşimize iş de aş da kalacak yer de bulundu bilginize…” yanıtı gelince, bu kez twitterden “Benim twitimden önce iş bulunduğu haberi geldi.. Kim işe yerleştirirse hem mutlu oluruz hem de diğer destekleri yaparız.. Olmazsa da bi dostumuz işe alacak..” diye paylaşımda bulundu.

Gündem

Kadın avukata ‘Alevi misin’ deyip şiddet uygulayan komisere ceza indirimi

Kadın avukatı döven, silah çeken, hakaret eden ve 'Alevi misin?' diye soran komisere 2 yıl hapis cezası verildi.

Elektrik ve doğal gaz faturaları Meclis gündeminde

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, borç kıskacında olan vatandaşların, fahiş elektrik ve doğal gaz faturaları nedeniyle isyan etme noktasına geldiğini belirterek, konuya ilişkin kamunun rolü ve sorumluluğunun incelenmesi ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.