“Allah bir gün benim de yüzüme gülecek”

Sosyal medyada görüntüleri hızla paylaşılan ve sokakta yaşamasına rağmen iyimserliğini yitirmeyen Hasan, gün boyu en çok ilgi gören isim oldu.

“Ankaralılar ve Çankırılılar Sokakta yaşayan Genç Hasan’ı arıyor” başlığıyla sosyal medyada görüntüleri hızla yayılan gün boyu en çok ilgi toplayan isim oldu.

Anneannesi öldükten sonra sokakta yaşadığını, mendil satarak geçimini sağlamaya çalıştığını, parası olursa haftada bir otelde kaldığını anlatan Hasan’ın görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. “Allah bir gün benim de yüzüme gülecek” diyerek iyimserliğini kaybetmeyen Hasan’ın görüntüsünü, ‘Ahbap Platformu’ yöneticisi Haluk Levent de “ Ankara Ahbap! Kardeşimizi bulalım! Ankara’da yaşayan bir dostumuz iş ayarladı kendisine.. Kalacak yeri de ayarlarız..” notuyla paylaştı.

 

Sanatçı Haluk Levent, “Hasan kardeşimize iş de aş da kalacak yer de bulundu bilginize…” yanıtı gelince, bu kez twitterden “Benim twitimden önce iş bulunduğu haberi geldi.. Kim işe yerleştirirse hem mutlu oluruz hem de diğer destekleri yaparız.. Olmazsa da bi dostumuz işe alacak..” diye paylaşımda bulundu.

Gündem

Eczane teknisyenleri: Ölen eczacılar olduğunu biliyoruz, önlem alın

Marmara Eczane Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Ersan, Türkiye’de 27 bine yakın eczane, eczane başına ortalama 2,7 eczane teknisyeni düştüğünü hatırlatarak, “Hayatını kaybeden eczacı ve eczane teknisyenlerinin olduğunu bilmekteyiz” dedi ve önlem istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İtalya ve İspanya’ya mektup

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya'nın Başbakanı Giuseppe Conte ve İspanya'nın Başbakanı Pedro Sanchez Perez-Castejon'a mektup gönderdi.

AKOM’dan sağanak yağış uyarısı

AKOM, bugün öğle saatlerinden itibaren başlayacak sağanak yağmur için vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Cemil Taşçıoğlu için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu

Koronavirüs salgınında hayatını kaybeden İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu için meslektaşları bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Sarıyer Belediyesi’nden evde spor yapmak isteyenler için online hizmet

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında "Evde kal" çağrılarına uyan Sarıyerliler, evdeki zamanlarını yoga, pilates, zumba, aerobik gibi spor dersleri, konser ve çocuklar için hazırlanan özel videolarıyla kaliteli şekilde değerlendirirken, hem ruh hem de fiziksel sağlıklarını koruyor.