Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahında arazi aldığı haberlerine erişim engeli

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın Kanal İstanbul projesi güzergahında arazi aldığına ilişkin haberlere erişim engeli getirildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul projesi güzergahında arazi aldığına ilişkin haberlere erişim engeli getirildi.

Albayrak’ın dün verdiği dilekçesini aynı gün karara bağlayan İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla konuyla ilgili haberlere erişim engeli getirildi.

Albayrak’ın avukatı Ahmet Özel tarafından verilen dilekçede konuyla ilgili haberlerle “kişilik haklarının ihlal edildiği, kişinin onur ve saygınlığını rencide edici ifadelerin bulunduğu” ileri sürüldü ve linkleri verilen haberlere erişimin engellenmesi talep edildi.

NE OLMUŞTU ?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergâhında yaklaşık 13 dönümlük araziyi projenin duyurulduğu 2011 yılından yaklaşık bir yıl sonra aldığı ortaya çıkmıştı.

Gündem

Van’da hayatını kaybedenlerin sayısı 10’a yükseldi

Van’da geçen pazar günü meydana 5.9 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 10’a yükseldi.

Türkiye – Nahçıvan arasında doğalgaz hattı kurulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nahçıvan-Türkiye arasında doğalgaz hattı kurulacağını açıkladı. Bunun yanında Nahçıvan-Kars demiryolu projesi için de gerekli imzaların atıldığını bildirdi.

Türkiye’de evlenenler azaldı, boşananlar arttı

2019 yılında boşanma oranı yüzde 8 artarken evlenenlerin sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 2,3 düştü. En çok yabancı gelin Suriyeli en çok yabancı damat ise Alman oldu.

İBB’den ulaşım zammı açıklaması

İBB Sözcüsü Murat Ongun, ulaşıma yüzde 35 zam yapılmasıyla ilgili açıklamasında, "Öğrenciler adına protesto yapan bazı grupları anlamamakla beraber, Türkiye’de en ucuz öğrenci ulaşımının hâlâ İstanbul’da olduğunu belirtiriz" dedi.

İran’da Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 19’a yükseldi

İran'da koronavirüs nedeniyle 4 kişi daha hayatını kaybederken, ölü sayısı 19'a, vaka sayısı 139'a çıktı.