Akşener: Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İdlib'de yaşanan saldırı sonrasında yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İdlib’de yaşanan saldırı sonrasında yaptığı konuşmaya tepki gösterdi. Akşener, İdlib’de şehit olan askerlerin isimlerini vererek “37 oğlumuzu toprağa verirken, eğlenemezsin Sayın Erdoğan” dedi.

“SEN HALA EĞLENİYOR MUSUN SAYIN ERDOĞAN ?”

Akşener, “Güldü, güldürdü, o gülerken biz düşündük. O gülerken, biz kahrolduk. Yüreğimiz yandı, ruhumuz kavruldu. O güldükçe, güldürdükçe bu ülkeyi yönetme iddiasındakilerin, Akıllarını, vicdanlarını çoktan rafa kaldırdığını gördük. 36 oğlumuzu toprağa verdik, 1 oğlumuzu da bugün veriyoruz, Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İdlib’de yaşanan saldırı sonrasında yaptığı konuşmaya ABD Başkanı Trump ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon konuşmalarından bahsetmesine tepki gösterdi.

“PUTİN’İN SURİYE’DE İŞİ YOKSA ORTAK DEVRİYE MUTABAKATI NEDEN İMZALADIN?”

- Advertisement -

Akşener, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Rusya’nın Suriye’de ne işi var?’ sözlerine de “Madem Putin’in Suriye’de işi olmadığını düşünüyordun, ortak devriyeyi de kapsayan mutabakatı neden imzaladın Sayın Erdoğan?” ifadeleri ile tepki gösterdi.

Akşener, “Millet ne olduğunu öğrenmek için ekran başında, Sayın Erdoğan, hala uçan ekonomi masalları anlatıyor. Bir de dostlarıyla yaptığı telefon sohbetlerini…Trump sormuş; “Putin’in Suriye’de ne işi var?” demiş. Sayın Erdoğan da “Kamışlı’da petrol var.” demiş. Cehalete bakar mısınız? Rusya’nın Suriye’de ne işi olduğunu bilemeyecek kadar tarih cahili birinin, kendi ülkesinin neden orada olduğunu bilmesi mümkün mü?

Gündem