Akşener: Davet edilseydim de gitmezdim

Akşener "Kısa, öz, sivil yeni bir Anayasa ile iyileştirilmiş parlamenter sisteme geçilmesi gerektiğine inanıyoruz. Ben iyileştirilmiş güçlendirilmiş parlamenter sisteme bizi Sayın Erdoğan'ın geçireceğini düşünüyorum" dedi. Akşener, Demirtaş'ın oyunu ile ilgili soruya da yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Akşener, “Biz Cumhur İttifakı’nı MHP ve AK Parti olarak görüyorduk. Görüyoruz ki Vatan Partisi de varmış. Yani 3 siyasi grubun yer aldığı bir ittifak. Ama büyük ve küçük ortağın ilişkisine bakarsak kader birliği yapılmış. İki tarafın da seçmeninin itirazı olsa da liderlerin görmezden geldiği duygusal bir birliktelik bu. Millet İttifakı’na bakarsak, Millet İttifakı bir güç birliği, bir katolik nikahı değil. Daha rasyonel Türkiye’nin taleplerine uygun ve başarı odaklı bir ittifak ve ya işbirliği. 31 marttan sonra seçmene baktığınız zaman bu ittifakın devamı konusunda bir irade var, çevrenizde de görüyorsunuzdur. Ben iyileştirilmiş parlamenter sisteme sayın Erdoğan’ın geçeceğini düşünüyorum” dedi.

“DAVET EDİLSEYDİM O OYUNA GİTMEZDİM”

Akşener, Akit gazetesi yazarı Hacı Yakışıklı’nın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nun tutuklu bulunan eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın kitabından uyarlanan tiyatro oyununu izlemesine ilişkin sorusuna, “Bizim HDP’ye yönelik tutumumuz belli, kalkıp seçimde İçişleri Bakanı Meral Akşener’i, Temel Karamollaoğlu’nu Kandille sözleşme imzaladı derse, işte ondan sonra o şirinleştirmeler ortaya çıkar. Ben kadınların özne olduğu, doğru eğri onu tartışmıyorum kadınların özne olduğundan konuşmamaya özen gösteriyorum. Gitmişler ne yapalım? Tekrar söyleyeyim. Emine Erdoğan hanımefendinin eylemleri ve tutumlarıyla ilgili 2002’den beri bir kelime ağzımdan duydunuz mu hayır? Siz davet edilseydiniz gider miydiniz? Hayır. Ben bir kurumsal yapıyı temsil ediyorum, bir partinin genel başkanıyım. Ben gitmezdim, haa eşim davet edilse o gider miydi, hayır gitmezdi” şeklinde yanıt verdi.

Gündem

KKTC’de Koronavirüs alarmı; bir kişi hastaneye kaldırıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Mağusa kentinde bir kişi Koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Suriye ordusu: Hava sahasını ihlal eden her uçak vurulacak

Suriye ordusu, hava savunma sistemlerinin ülkenin hava sahasını ihlal eden her uçağı vuracaklarını duyurdu.

İdlib’de 1 asker şehit oldu

İdlib’de Tankçı Sözleşmeli Er Mecit Demir şehit oldu.

HDP Eş Genel Başkanlığı için Buldan ve Sancar öne çıktı

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) yarın Ankara Arena’da gerçekleştireceği 4. Büyük Olağan Kongresi’nin hazırlıkları tamamlandı.

Bolu Dağı’nda sis ulaşımı yavaşlattı

Bolu Dağı'nın D-100 Karayolu geçişinde etkili olan yoğun sis ulaşımı etkiledi. Görüş mesafesi için 20 metreye kadar düştü.