Yıldırım: Yeni bakanın ne düşündüğünün önemi yok

CHP'li Milletvekili Haluk Pekşen'in "Seçimler boykot edilmelidir” sözlerine tepki gösteren Başbakan Yıldırım, Tillerson'un ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan alınarak yerine Mike Pompeo'nun getirilmesine ilişkinse, "Gelen bakanın Türkiye hakkında ne düşündüğünün bizim için çok fazla önemi yoktur" dedi.

14-03-2018


Azerbaycan’a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım, Bakü’ye hareketinden öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açıklama yaptı.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın görevden alınmasıyla ilgili konuşan Yıldırım, “ABD Başkanı’nın verdiği kararı bizim değerlendirmemiz gereksiz. Türkiye-ABD ilişkileri kişilere bağlı değildir. Türkiye’nin kim gelirse gelsin duruşu bellidir, nettir. Gelen bakanın Türkiye hakkında ne düşündüğünün de bizim için çok fazla önemi yoktur. Ümit ederim daha sağlıklı bir ilişki bundan sonra geliştirilebilir” dedi.

‘BAKANLIK ŞEKER FABRİKALARINA TALİP OLMADI’

Yıldırım, Gıda ve Tarım Bakanlığı’nın şeker fabrikalarına talip olmasının söz konusu olmadığını belirterek, “Tarım Bakanı sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyeldi. Pancar ekici kooperatifleri bu fabrikaları almak için teklif verebilir, kastedilen budur” diye konuştu.

‘DAHA FAYDALI İŞLERE BAKSINLAR’

Başbakan, CHP’li Milletvekili Haluk Pekşen’in “Seçimler boykot edilmelidir” sözleriyle ilgili olarak, “Anamuhalefet partisi eğer iktidar alternatifiyse boş işleri bırakıp daha faydalı söylemlere yönelmesinde yarar var” şeklinde konuştu.


Etiketler : #Binali Yıldırım   #Yeni bakan   #haluk pekşen   #   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

EMİN VAROL

EMİN VAROL

DÜŞÜK PROFİL

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu