Yarın H'ECE'nin penceresinden bakmayı unutmayın!

habercem.com olarak siz değerli okuyucularımız için yazarlarımıza bir yeni ismi daha ekledik.

10-02-2018


Kadınlara yönelik aydınlanma çalışmalarıyla dikkat çeken Türkolog Ece Ataer artık her pazar H'ECE köşesinde sizlere merhaba diyecek.

Hayatının her alanında var olmak için mücadele etmek zorunda kalan kadınlara değinen Ataer, Kadının özünün “devrim” olduğunu anımsatmak için bu pazar yayınlanacak olan ''KADIN DEVRİMİN TA KENDİSİDİR!'' yazısını habercem.com okuyucuları için yazdı.


Ece Ataer kimdir?
Ece ATAER - 20.03.1969 - İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden (Türkoloji) 1993 yılında mezun oldu. 1996’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Bölümü’nde Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Aynı yıllarda BASİSEN Dergisi’nin yayın kurulunda yer aldı.
ELELE ve çeşitli dergilerde editörlük yaptı. 2006’da “TRT INT’te “Sözüm Türkçe Üstüne” adlı programının arşiv danışmanlığını, takip eden dönemde TRT FM’de “Ekrem Ataer’le Geceye Doğru” adlı kültür ve müzik programının; 2008’de ise NTV’de “Ekrem Ataer’le Türküler Dolusu” programının içerik sorumlusu olarak görev aldı. 2013 – 2015 yıllarında ulusal günlük gazetelerin kültür-sanat sayfasında H’ECE adlı köşesinde okuyucularla buluştu ve aynı adla Halk TV Radyo’da bir edebiyat programı hazırlayıp sundu. 1993 yılından beri çeşitli özel okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yapan Ataer, 2015 yılında eğitim kurumlarındaki çalışmalarını sona erdirdi . Ayrıca eski kitap koleksiyonu da yapan Ataer, şu anda “Masa” ve “Çağdaş Türk Dili Dergisi”nde yazmaktadır. Ataer’in Kasım 2017’de Librum Kitap’tan çıkan “28,5 Harfli Bibliyofil” adlı bir de kitabı bulunmakta. 2016 Nisan ayından beri Şişli ve Bahçeşehir semtlerinde açtığı Ece Ataer Kitap Okuma Atölyesi’ni yönetmektedir. Ataer, sanatçı Ekrem Ataer ile evlidir.


Etiketler : #ece ataer   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu