Yağ yaktıran besinler

Hava sıcaklıklarının artması ile kilo verme telaşı başladı. Kışın rehavetinden kurtulup fazla yağlarınızdan kurtulmaya çalışıyorsanız bazı besinleri tüketerek bunları hızlandırabilirsiniz. İşte yağ yaktıran besinler...

10-07-2018


Fıstık ezmesi

1 yemek kaşığı şekersiz fıstık ezmesi tokluk sürecini uzatmakta, kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olarak yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, içerdiği orta zincirli yağ asitleri ile yağ yakımını destekler. Hindistan cevizi yağının dumanlanma noktası yüksek olduğundan ısıdan kolay etkilenmez.

Kırmızı biber

Kırmızıbiber güçlü bir antioksidanlar içerir ve tokluk hissini artırır, aşırı yemek tüketimini engeller. Ayrıca vücut sıcaklığını da artırarak daha hızlı kalori yakımına yardımcı olur. Daha hızlı ve verimli kalori harcanması da yağ yakınını hızlandırır.

Yoğurt

Yoğurt içerdiği yararlı bakteriler sayesinde sindirimin düzenlenmesine ve yağ yakımına destek olmaktadır.

Zerdeçal

Bağırsak hareketlerini hızlandırarak sindirime yardımcı olurken, aynı zamanda yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır. Kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur ve vücutta yağ hücrelerinin birikmesini engeller. (Kaynak: Habertürk)


Etiketler : #Yağ   #yaktıran   #besinler   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu