WhatsApp reklama açılıyor!

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platformdan daha fazla gelir elde etmek için düğmeye bastı.

04-05-2018Son dönemde veri skandalı nedeniyle tarihinin en zor günlerini yaşayan sosyal medya devi Facebook'ta sular durulmuyor. Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'ın kurucusu görevinden istifa etmişti.

Brian Acton ile birlikte WhatsApp'ı kuran kişilerden olan ve Facebook'un bünyesine geçtikten sonra görevine devam eden Jan Koum'un da istifa etmesi ile WhatsApp reklam konusunda daha agresif bir politika izlemeye hazırlanıyor.

Facebook F8 geliştiriciler konferansında bu konuya değinen Facebook’un mesajlaşma ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı David Marcus, "Reklam konusuna gelecek olursak, WhatsApp’ı kesinlikle daha açık hale getireceğiz" dedi.

Marcus, aynı açıklamasında ilk adımın büyük şirketlere WhatsApp kullanıcılarına direkt mesajlar gönderme kabiliyeti tanımak olacağını duyurdu.

Başka bir deyişle SMS'lerde karşımıza çıkan reklam mesajları yeni özellik ile WhatsApp'a entegre edilmiş olacak.

Barclays analistleri, Koum’un gidişiyle Facebook’un artık WhatsApp için reklam satmaya başlayacağını tahmin etmişti.

Söz konusu açıklamanın ardından özellikle sosyal medyada pek çok tepki mesajı paylaşıldı. Sosyal medya devi Facebook, popüler uygulama WhatsApp’ı 2014 yılında 19 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

NTV


Etiketler : #WhatsApp   #reklam   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Ölesiye…

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu