Viktoriya Marinova'nın katili yakalandı

Bulgar gazeteci Viktoriya Marinova’nın katili Severin Krasimirov, Almanya’da yakalandı. Marinova’nın evinin yakınlarında oturan zanlı, suçunu itiraf etti.

11-10-2018


Bulgaristan’ın Rusçuk kentinde, Tuna Nehri kenarında spor yaparken saldırıya uğrayan ve tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülen gazeteci Viktoriya Marinova’nın katili, Almanya’da yakalandı. Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Başsavcı Sotir Tzatzarov ve İçişleri Bakanı Mladen Marinov’un dün düzenlediği ortak basın toplantısında olayın zanlısının 21 yaşındaki Severin Krasimirov olduğunu açıkladı. Başsavcı, ilk belirlemelerin saldırının “Anlık gelişen bir olay” olduğunu gösterdiğini belirtti. Başsavcı, Marinova’yı yumruklayıp, tecavüz ettikten sonra boğarak öldüren katilin zanlısının, 20 yıl ya da ömür boyu hapis cezası alabileceğini duyurdu.

Başbakan Borisov da, yapılan DNA testlerinin Marinova’nın katilinin Krasimirov olduğunu yüzde 100 kanıtladığını söyledi. Katil Krasimirov’un eski boksör olduğu ve genç gazeteciye saldırmadan önce yüksek miktarda alkol aldığı kaydedildi. Cinayetten bir gün sonra, 7 Ekim’de annesinin bulunduğu Almanya’ya kaçan Krasimirov’un sorgusunda her şeyi itiraf ettiği, “cinsel dürtüleri” nedeniyle Marinova’yı öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Katilin, Ruse’de Marinova’nın evine yakın bir yerde oturduğu belirtildi. TVN TV’de muhabir 30 yaşındaki gazeteci, en son Avrupa Birliği fonlarında yapılan yolsuzlukları araştıran 2 gazeteciyle röportaj yapmıştı.


Etiketler : #Viktoriya   #Marinova'nın   #katili   #yakalandı   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

EMİN VAROL

EMİN VAROL

DÜŞÜK PROFİL

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu