Usta MHP'den ihraç edildi

Disiplin kuruluna sevk edilen MHP Milletvekili Erhan Usta partiden ihraç edildi. Usta, "Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” sözlerinin ardından disipline sevk edilmişti.

16-01-2019


 AK Parti Samsun İl Başkanı ile yaşadığı ‘ittifak’ tartışmasının ardından MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ‘kesin ihraç talebiyle’ Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Usta’nın ihraç edilmesine karar verildi. İhraçla birlikte MHP’nin 50 olan milletvekili sayısı 49’a düştü. Usta’nın ihracıyla Meclis’te bağımsız milletvekili sayısı 3 oldu.

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk tarafından yapılan açıklamada “Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiş bulunan Samsun Milletvekili Erhan USTA hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulunca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İli, Çankaya İlçe Teşkilatı üyesi Erhan Usta’nın Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78/4 – (c) , (e) , ve (i) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden “KESİN ÇIKARMA’’ cezası ile tecziyesine, 16.01.2019 tarihinde OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir” denildi.

NE OLMUŞTU?

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, hafta sonu yaptığı açıklamada “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” diyerek Samsun’da 7 belediye istediklerini ancak AK Parti’nin 2 belediye verdiğini söylemişti. AKP İl Başkanı Hakan Karaduman da bu sözlere “MHP’nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim. Daha önce hatırladığım kadarıyla 5 ilçe yönettiler” diye yanıt vermişti.

Bu gelişmelerin ardından MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, dolayı görevden alınmış Samsun Milletvekili Erhan Usta da Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.


Etiketler : #Usta   #MHP'den   #ihraç   #edildi   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Ölesiye…

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu