Sinemada hasılat rekoru kırıldı

Türkiye'de sinemada ilk 5 hafta rekoru kırıldı. 133 milyon lira hasılat elde edildi.

09-02-2018


Yılın ilk 5 haftasında sinema seyircisi yerli filmlere büyük ilgi gösterdi. İlk 5 haftada yerli filmleri 11 milyon kişi izledi. Filmlerin cirosu da ilk kez 133 milyon lira hasılat yaptı. Bir önceki yıla göre yerli filmleri izleyen kişi sayısı yüzde 55.1 artarken, Hasılat da bir önceki yıla göre yüzde 61.3 oranında artış göstermeyi başardı.

Yerli filmler arasında ArifV216 öne çıktı. 11 milyon biletin 4.7 milyon adeti bu film için kesildi. Cem Yılmaz ve Ozan Güven’in başrollerini paylaştığı film 60 milyon liradan fazla hasılat yapmayı başardı.

DELİHA İKİNCİ SIRADA

İlk 5 haftada en çok izlenen yerli film ise Deliha 2 oldu. Film 1.8 milyon izleyici ve 22 milyon lira hasılat ile ilk 5 haftanın en çok izlenen ikinci yerli filmi oldu. Yılın ilk 5 haftasında 1 milyon izleyici barajını geçen bir diğer yerli yapım ise Enes Batur: Hayal mi Gerçek mi oldu. Film 1.3 milyon izleyici ve 16.4 milyon lira hasılat elde etmeyi başardı.

AİLE ARASINDA 5 MİLYON İZLENDİ

Hürriyet’ten Ceyhun Kuburlu‘nun haberine göre, 1 Aralık 2017 tarihinde gösterime giren Aile Arasında ise iki ayda 5 milyon izleyici ve 62 milyon TL hasılat yaptı.

Kaynak 


Etiketler : #Sinemada   #hasılat   #rekoru   #kırıldı   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu