Netanyahu'nun oğlundan küfürlü Türkiye paylaşımı

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu Türkiye'ye karşı küfür içerikli bir paylaşım yaptı. 26 yaşındaki Netanyahu, Instagram hesabının hikaye bölümünden, "F... Turkey" yazan ve Türk bayrağının yer aldığı bir görsel paylaştı.

17-05-2018


İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamı sonrasında diplomatik ilişkiler gerilirken, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu Türkiye’ye karşı küfür içerikli bir paylaşım yaptı. 26 yaşındaki Yair Netanyahu, Instagram hesabının hikaye bölümünden, “F… Turkey” yazan ve Türk bayrağının yer aldığı bir görsel paylaştı.

Yair Netanyahu’nun daha sonra Instagram hesabını sildiği görüldü. Bu sırada alınan ekran görüntüsünün yayılması sonrası Yair Netanyahu’ya sosyal medyada çok sayıda tepki gösterildi. İsrail Başbakanlık ofisi açıklama yapmak zorunda kalarak, “Yair Netanyahu sivil bir vatandaştır ve Instagram sayfası sayfası da öyledir” ifadelerini kullandı. Siyonist Birlik Partisi’nden milletvekili Shelly Yacimovich ise bu açıklamaya sosyal medyadan tepki gösterdi.

Yair Netanyahu geçmişte de, babasının muhaliflerinin bir karkikatürünü Facebook’ta paylaştığı için tepki çekmişti. Karikatürde görülen kişiler arasında, milyarder George Soros ve eski İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu da vardı.


Etiketler : #Netanyahu'nun   #oğlundan   #küfürlü   #Türkiye   #paylaşımı   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Hamil-i kart!

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu